נתניהו לקראת הכרזת טראמפ על הסכם הגרעין: "מציע להמתין לתשע בערב"

נתניהו לקראת הכרזת טראמפ: "נמתין לתשע בערב"
רגע לפני הכרזתו של נשיא ארה"ב על עתיד ההסכם עם איראן, המריא ראש הממשלה לביקור מדיני בקפריסין. נתניהו התייחס לפגישתו עם פוטין ביום רביעי והבהיר: "אני יודע בדיוק מה אני הולך להגיד לו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בשדה התעופה
צילום: צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) לקראת הודעתו הצפויה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעניין הסכם הגרעין עם איראן, כי הוא מציע לחכות לשעה 21:00. "זה לא עוד הרבה זמן", אמר נתניהו לפני המראתו למפגש פסגה תקופתי בקפריסין בהשתתפות מנהיגי יוון וקפריסין.

נתניהו ציין כי ידון במפגש על שורת נושאים אזוריים ובראשם התוקפנות הגוברת של איראן באזורנו. נושא נוסף יהיה קידום ההיתכנות של צינור גז אזורי מישראל לקפריסין דרך יוון לאירופה. הוא ישוב ארצה בערב ומחר ימריא לפגישה במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. לקראת פגישתו בקרמלין אמר נתניהו כי הוא ערוך ויודע בדיוק מה יאמר לנשיא רוסיה.

טראמפ צריך להחליט עד 12 במאי אם הוא מחדש או מבטל את הקפאת העיצומים הכלכליים של ארצות הברית על איראן. אם יבחר לבטל את הקפאת העיצומים, הצעד ייחשב לביטול הסכם הגרעין מצדם של האמריקנים, ועשוי לסכן את כלל ההסכם הרב-לאומי בין איראן ליתר חמש המעצמות החתומות עליו.

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט התייחס הבוקר להצהרתו הקרובה של טראמפ ואמר כי מדובר בהחלטה מכוננת מבחינת ישראל. הוא הביע תקווה כי טראמפ יחליט על יציאה מההסכם לצד הפעלת סנקציות כבדות ככל האפשר על איראן. "הדרך לפצצה מיידית היא לא מהיום למחר. לוקח זמן מספק כדי למנוע את הדבר הזה. אם לא נצא מההסכם איראן תוכל לפרוץ לעשרות פצצות בו זמנית בעוד שבע שנים. לכן זה העיתוי הנכון לצאת מההסכם. אז גם בלי כוח צבאי אפשר להביא את איראן להחלטה היסטורית של לרדת מההחלטה על גרעין צבאי.

הפופולריים