נתניהו: "איראן חותרת להציב נשק מסוכן בסוריה נגד ישראל"

נתניהו: איראן חותרת להציב נשק מסוכן נגד ישראל

ראש הממשלה מזהיר מפני כוונת איראן, זמן קצר לפני החלטת טראמפ בנושא הסכם הגרעין. במפגש עם מנהיגי קפריסין ויפן הוא אמר: "האינטרס של כל המדינות למנוע את ההתפשטות שלהם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בפגישה עם מנהיגי קפריסין ויוון
צילום: צילום: אי-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) שבכוונת איראן לפגוע בישראל משטח סוריה. במהלך פגישתו עם מנהיגי קפריסין ויוון הסביר כי "המשטר חותר להצבת נשק מסוכן בסוריה נגד ישראל". את הדברים הוא אמר שעות ספורות לפני שנשיא ארצות הברית יכריז על החלטתו בנוגע להסכם הגרעין. 

"איראן קוראת להשמדת מדינת ישראל, ומתנהל בתקיפות רבה כלפינו וכלפי כל מדינה אחרת במזרח התיכון. זה האינטרס של כל המדינות למנוע את ההתפשטות שלהם", אמר נתניהו. "כולם מבינים את זה וכולם יודעים שלישראל יש זכות להגן על עצמה".

מוקדם יותר התייחס נשיא איראן, חסן רוחאני, לאפשרות שטראמפ יפרוש מההסכם. הוא אמר שארצו מבקשת לבנות יחסים חיוביים עם העולם, אך בד בבד תמשיך בפיתוח מקומי. זאת למרות אפשרות לעיצומים מכיוון גורמים חיצונים. "מדיניות החוץ שלנו מבוססת על יחסים קונסטרוקטיבים עם העולם. אם אנחנו תחת עיצומים או לא – עלינו לעמוד על רגלינו", הסביר רוחאני. 

טראמפ יודיע הערב בשעה 21:00 על החלטתו באשר להמשך תמיכתה של ארצו בהסכם הגרעין עם איראן. לפי דיווחים בארצות הברית טראמפ נחוש לבטל את ההסכם ולשוב והטיל על איראן את הסנקציות שהוסרו ממנה לאחר חתימתו ב-2015. על פי הדיווח ייתכן שטראמפ ירכך את החלטתו בכך שיאפשר לאירופאים להמשיך בקשרים כלכליים עם איראן בלי להעניש אותם על כך.

הפופולריים