גורם סורי: "יירטנו שני טילים ישראליים שנורו לעבר דמשק"

גורם סורי: יירטנו טילים ישראליים באזור דמשק
בסוריה דווח על פיצוץ שנשמע דרומית לדמשק ומטוסים ישראליים שחגים באזור | הערכה בישראל: איראן מתכננת תקיפה נקודתית ברמת הגולן | ליברמן התכנס להתייעצויות עם בכירי מערכת הביטחון ושוחח עם שר ההגנה האמריקני | רשויות באזור הגולן הונחו לפתוח את המקלטים. כל העדכונים על המתיחות בצפון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

גורם צבאי סורי אמר הערב (שלישי) כי מערכות ההגנה האווירית של הצבא הסורי הגיבו לעבר שני טילים ישראליים שנורו, והשמידו אותם באזור אל-כיסווה בפרברי דמשק. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה על פיצוצים באזור אל-כיסווה.

סרטון ממצלמת אבטחה תיעד את רגע התקיפה שמיוחסת לישראל:


בעיתון הסורי "אל-ווטן" המזוהה עם משטר אסד נאמר כי יש מידע ראשוני על "תוקפנות ישראלית" ליד העיר אל-כיסווה דרומית לדמשק. גם ערוץ אל-חדת' הסעודי דיווח כי מדובר בתקיפות ישראליות נגד עמדות של המשטר הסורי ובעלי בריתו באזור אל-כיסווה דרומית לדמשק. 

תיעוד: אזור התקיפה באל-כיסווה


בישראל העריכו כי איראן מתכננת תקיפה נקודתית ברמת הגולן. בהתאם כך, בצה"ל נערכים הגנתית והתקפית, כולל אפשרות של סיכולים ותקיפות בסוריה. צווי מילואים הוצאו לצרכים נקודתיים, ולא בהיקף נרחב. 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התכנס הלילה להתייעצויות עם ראשי מערכת הביטחון בקריה בתל אביב. עוד קודם לכן, בצבא הנחו את הרשויות באזור רמת הגולן על פתיחת מקלטים, זאת בשל זיהויים חריגים בקרב הכוחות האיראניים בסוריה. "יש להמשיך ולהישמע להוראות שיימסרו על ידי צה"ל ככל שיידרש", נמסר מצה"ל.

כתבת הפנטגון של רשת CNN, ברברה סטאר, ציטטה הערב מקורות בצבא ארצות הברית, שלפיהם "יש בפנטגון חששות כבדים מאוד בעניין מתקפה איראנית נגד ישראל". עוד הם טענו כי "לא ברור מתי המתקפה תתרחש ומאיפה היא תגיע".

תיעוד פריסת המקלטים:במקביל, הושלמה פריסה של יכולות הגנה וקיימת מוכנות גבוהה של כוחות צה"ל לתקיפה. עיריית קריית שמונה פנתה לתושבים ואמרה כי לאחר התייעצויות של ראש העיר ניסים מלכה ומנכ"ל העירייה אשכול שוקרון עם גורמי צבא הוחלט להמשיך בשגרה. בשלב זה , לא ייפתחו מקלטים בעיר.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הכריז הערב במסיבת עיתונאים בבית הלבן כי הוא מבטל את חלקה של ארצו בהסכם הגרעין עם איראן. "אני מודיע היום כי ארצות הברית תיסוג מהסכם הגרעין. אחתום על חידוש העיצומים הכלכליים על המשטר האיראני", הודיע טראמפ.

הפופולריים