נתניהו: מעריך את ההחלטה הנחושה של טראמפ

נתניהו: מעריך את ההחלטה הנחושה של טראמפ
ראש הממשלה התייחס לפרישה של ארה"ב מהסכם הגרעין: "איראן מצהירה כי תשתמש בסוריה כבסיס קדמי כדי לפגוע בנו". ליברמן: "צעד מנהיגותי אמיץ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר הערב (שלישי) הצהרה מיוחדת בעקבות הפרישה של ארצות הברית מהסכם הגרעין עם איראן, ואמר כי הנשיא, דונלד טראמפ, קיבל החלטה נחושה ואמיצה. "אני מעריך מאוד ועם ישראל צריך להעריך מאוד את ההחלטה של טראמפ", אמר נתניהו.

נתניהו הסביר כי ההסכם גרם נזק עצום וכי איראן השתמשה בכסף שקיבלה כדי לקדם את תכניות המלחמה שלה. "מזה חודשים איראן מעבירה לכוחותיה בסוריה נשק קטלני כדי לפגוע בישראל. איראן מצהירה כי תשתמש בסוריה כבסיס קדמי כדי לפגוע בנו", אמר ראש הממשלה.

"הכסף שהוזרם לאיראן מממן את מכונת המלחמה שלה ברחבי המזרח התיכון – זה מה שעושה איראן בלי ארסנל גרעיני. אני מבקש שתחשבו מה יקרה אם יהיה לאיראן גרעין", הוסיף נתניהו.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר בתגובה לפרישה האמריקנית מההסכם כי "הנשיא טראמפ, מנהיג העולם החופשי, אמר הערב למשטר האייתולות בקול ברור ונחרץ: עד כאן! איראן היא דיקטטורה התומכת ומממנת טרור ומוות בכל העולם. איראן בעצמה היא יישות טרוריסטית השואפת לנשק גרעיני. זהו צעד מנהיגותי אמיץ שבסופו נפול ייפול המשטר האיום והאכזר הזה".


נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב גם כן להודעתו של טראמפ ואמר כי "ההחלטה מהווה צעד חשוב ומשמעותי להבטחת ביטחונה של מדינת ישראל, לביטחונו של האזור ולביטחונו של העולם החופשי כולו. איננו שוכחים לרגע את מרוץ החימוש שמובילה איראן בגבולותינו ואנו עוקבים אחר ההתפתחויות באופן הדוק ואחראי".


שר האוצר וחבר הקבינט המדיני בטחוני, משה כחלון: "הסכם רע שמבוסס על שקרים - סופו להתבטל. הפרישה מהסכם הגרעין, עליה הצהיר הערב הנשיא טראמפ, תפיק תועלת לא רק למדינת ישראל ולמזרח התיכון אלא לעולם כולו".

בניגוד למברכים על הפרישה של ארצות הברית מההסכם, אמרה יו״ר מרצ תמר זנדברג מדובר בהחלטה רעה שמסכנת את אזרחי ישראל והעולם כולו. ״אין סיבה לחגוג הערב. אנחנו נהיה בין הראשונים לשלם את המחיר בין אם זה יוביל לאיראן גרעינית או למלחמה".

הפופולריים