נתניהו לפוטין: "זו זכותנו להגן על עצמנו מתוקפנות האיראנים משטח סוריה"

נתניהו לפוטין: זכותנו להתגונן מתוקפנות איראן
ראש הממשלה סיים את פגישתו עם נשיא רוסיה בקרמלין, לאחר שגם השתתף במצעד לציון הניצחון על הנאצים. "הצגתי את התפיסה שלנו בנושאים שכוללים את ארכיון הגרעין הסודי של איראן, וכמובן את הנושאים של המתיחות הנוכחית", אמר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וולדימיר פוטין
צילום: צילום: אי-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיים את פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שהתקיימה היום (רביעי) בקרמלין, ואמר: "הצגתי את החובה של ישראל ואת הזכות של ישראל להגן על עצמה מפני התוקפנות מאיראן, משטחה של סוריה, נגד מדינת ישראל. היו שיחות טובות ומועילות".

נתניהו הוסיף: "האיראנים מצהירים שבכוונתם לתקוף אותנו, הם מנסים להעביר לשם כוחות ונשק קטלני במטרה מפורשת לתקוף את מדינת ישראל כחלק מהאסטרטגיה שלהם להשמיד את מדינת ישראל. 

"אמרתי לנשיא פוטין שזו זכותה של כל מדינה, ודאי זכותה של ישראל לנקוט בצעדים הדרושים כדי להגן על עצמה מפני התוקפנות הזאת. אני חושב שהדברים הוצגו בצורה גם ישירה וגם ישרה, וזה חשוב. הדברים האלה מאוד חשובים לביטחון ישראל בכל עת ובייחוד בעת הזו".

לפני הפגישה, שני המנהיגים אמר דברים לכלי התקשורת. פוטין אמר: "אני מקווה שנמצא את הדרכים למוצא מהמתיחות במזרח התיכון". הנשיא הרוסי התייחס גם להגעתו של נתניהו לטקס לציון ניצחון רוסיה על הנאצים: "היחס לנאציזם הוא שמאחד אותנו".

נתניהו ופוטין במצעד ברוסיה:


נתניהו אמר לפוטין: "לא שוכחים את הלקח הגדול מהניצחון על הנאצים - יש להתייצב מול אידיאולוגיה רצחנית בזמן. אני מאוד מעריך את ההזדמנות לשוחח איתך על בעיות האזור, ולנסות לפתור את המשברים".

הפגישה בין השניים התקיימה על רקע ההודעה אמש של נשיא ארצות הברית על פרישת האמריקנים מהסכם הגרעין עם איראן, וגם על רקע התקיפה הלילה באזור דמשק, אשר מיוחסת לישראל. לפי גורמים בקרמלין שצוטטו על ידי סוכנות הידיעות הרוסית RIA, פוטין אמר היום כי הוא "מודאג מאוד לאור החלטתה של ארה"ב לסגת מהסכם הגרעין עם איראן".

הפופולריים