טראמפ ישלח ברכה מצולמת לפתיחת השגרירות בירושלים

טראמפ ישלח ברכה מצולמת לפתיחת השגרירות בי-ם

בממשל האמריקני ציינו כי הם בקשר עם רשויות הביטחון בישראל בנוגע להפרות סדר אפשריות ותאפשר ליצור תהליך שלום "המבוסס על מציאות ולא על דמיון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השגרירות שצפויה להיפתח בעיר הבירה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורמים בכירים בממשלו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מסרו היום (שישי) כי הנשיא אמנם לא יגיע לארץ, אך ישלח ברכת וידאו למשתתפים בטקס פתיחת השגרירות בירושלים ב-14 במאי. בממשל האמריקני ציינו כי הם בקשר עם רשויות הביטחון בישראל בנוגע להפרות סדר אפשריות.


הגורמים ציינו עוד כי פתיחת השגרירות לא תערער את היציבות באזור ולמעשה תאפשר בטווח הארוך ליצור תהליך שלום המבוסס על מציאות ולא על דמיון. נאמר כי לא היה כל מקח וממכר עם ישראל בנוגע לפתיחת השגרירות וכי ישראל לא התבקשה לתת תמורה לארצות הברית בעבור העברת השגרירות.

גורמים בממשל דחו את הטענה כי המהלך יצור בידוד של ישראל או של ארצות הברית וציינו את הודעת ממשל בחריין אתמול אשר הכירה בזכותה של ישראל להגן על עצמה מול איראן. הם ציינו כי ארצות הברית תומכת בזכות להפגין באופן רגוע - ללא אלימות.

בטקס הרשמי ישתתפו בין השאר בתו של הנשיא האמריקני איוונקה טראמפ, חתנו ג'ארד קושנר, שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין ונבחרי ציבור אמריקנים נוספים. מתוך 30 שגרירים זרים שנענו להזמנה להגיע, גם שלושה שמגיעים ממדינות חברות באיחוד האירופי, שמתנגד למהלך. עשר מדינות סרבו להגיע.

הפופולריים