איי-טרול-לה: מנהיג איראן הקניט את טראמפ

איי-טרול-לה: מנהיג איראן הקניט את טראמפ

על רקע המתיחות סביב פרישת ארצות הברית מהסכם הגרעין, חמינאי עקץ את הנשיא והצטלם קורא בספר החושפני על נשיא ארה"ב "אש וזעם" בפסטיבל ספרים בטהראן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

המתיחות בין ארצות הברית לאיראן הגיעה גם לאינסטגרם: המנהיג העליון של איראן, אייתוללה עלי חמינאי, פרסם אתמול (שישי) תמונה בחשבון האינסטגרם שלו, בה הוא נראה קורא בספר החושפני "אש וזעם", המציג באור בעייתי את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. העקיצה של חמינאי צולמה בפסטיבל ספרים בטהראן. בתקשורת בארצות הברית הוצג מנהיג איראן כמי שמטריל את נשיא ארצות הברית, כלומר מקניט אותו על גבי הרשת, ובטוויטר נפוץ ההשטאג #Ayatrollah – "איי-טרול-לה".


מוקדם יותר השבוע הגיב חמינאי בצורה נחושה יותר על פרישתה של ארצות הברית מהסכם הגרעין, ואמר כי טראמפ עשה טעות גדולה כשהחליט לפרוש מההסכם. חמינאי הוסיף כי הנשיא האמריקני השיא "נאום טיפשי ושטחי", וכי איראן "קיבלה את הסכם הגרעין, אך הטינה כלפי הרפובליקה האסלאמית לא חדלה".


הספר שפורסם בתחילת השנה חושף לכאורה פרטים מאחורי הקלעים של ממשל טראמפ. "100% מהאנשים סביבו מטילים בו ספק", אמר מחבר הספר, מייקל וולף. "כולם אומרים שהנשיא הוא כמו ילד. יש לו צורך בסיפוק דחפים מידי. אנשים אומרים שהוא טיפש ואידיוט. האיש הזה לא קורא או מקשיב, הוא כמו כדור-פינבול שעף לצדדים".נשיא ארצות הברית הגיב לפרסום הספר וקרא לו "שקרי ובדיוני". עורכי דינו ביקשו למנוע את פרסומו, מה שגרם להקדמת הפרסום כחודש לפני המתוכנן.

הפופולריים