ארדואן מאשים: "ישראל מנסה לדחוף למלחמה באזור"

ארדואן מאשים: "ישראל מנסה לדחוף למלחמה באזור"

נשיא טורקיה תקף ברקע ההסלמה בסוריה, והטיל ספק בהודעה הישראלית שאיראן שיגרה רקטות לגולן: "ישראל פועלת בעקביות להפחיד את החלק הזה של העולם. אי אפשר לקבל את זה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן
צילום: צילום: אי-פי

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, האשים היום (ראשון) את ישראל כי היא "דוחפת למלחמה במזרח התיכון", ברקע ההסלמה האחרונה בינה לבין איראן בשטח סוריה. בריאיון שהעניק לרשת בי בי סי בערבית, הטיל ארדואן ספק בהודעה של ישראל בנוגע לאירועים בשבוע שעבר, שלפיה איראן שיגרה כ-20 רקטות לעבר מוצבים קדמיים של צה"ל ברמת הגולן.

"ישראל שיגרה יותר מ-50 טילים לעבר סוריה - מדוע? למה שיגרו את הטילים האלה ומה הם רוצים להשיג? זה נראה כמו ניסיון לדחוף למלחמה באזור", קבע הנשיא הטורקי. לטענתו, "ישראל פועלת בעקביות כדי להפחיד את החלק הזה של העולם. זהו צעד נוסף לכיוון של הטרור. אי אפשר לקבל את זה".

זוהי איננה ההתכתשות הראשונה בין ארדואן לבין ישראל. בתחילת החודש שעבר כינה נשיא טורקיה את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, "טרוריסט" בעקבות מותם של 15 פלסטינים בעימותים עם צה"ל סמוך לגדר המערכת בגבול רצועת עזה. נתניהו כתב אז בחשבון הטוויטר שלו כי "הצבא המוסרי בעולם לא יקבל הטפות מוסר ממי שבמשך שנים מפציץ אוכלוסיה אזרחית ללא אבחנה".

בחודש דצמבר שעבר, בעקבות ההכרה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בירושלים כבירת ישראל, תקף ארדואן פעם נוספת וכינה את ישראל "מדינת טרור שרוצחת ילדים". בנאום שנשא בכנס של מפלגתו, הוסיף נשיא טורקיה: "כל האמצעים כשרים להילחם נגד ההכרה האמריקנית בירושלים".

"פלסטין היא קורבן תמים. לעומת ישראל - זו מדינת טרור. כן, טרוריסטים", אמר ארדואן והוסיף: "רק מכיוון שאתה חזק - אין זה אומר שאתה תמיד צודק".

הפופולריים