יריב לוין: "נכון יהיה לתקן את אחוז החסימה, לא בטוח אם זה יתבצע"

יריב לוין: "נכון יהיה לתקן את אחוז החסימה"

שר התיירות אומר כי לא כל השותפות הקואליציוניות מוכנות למהלך. בריאיון לכאן רשת ב' הודה לוין כי החוק להעלאת אחוז החסימה שעבר לפני 4 שנים לא השיג את מטרתו וכי קיימת בעיית משילות קשה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין בנאום במליאת הכנסת
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר התיירות, יריב לוין מהליכוד, אומר היום (ראשון) כי נכון יהיה לתקן את אחוז החסימה ולהוריד אותו. בריאיון לאסף ליברמן וגאולה אבן סער בתכנית קלמן-ליברמן, בכאן רשת ב', אמר לוין כי הרעיון לצמצם את מספר המפלגות היה נכון, אלא שהרכב המחנה הלאומי יוצר מצב שבו גדל הסיכון ששותפות פוטנציאליות עלולות שלא לעבור את אחוז החסימה. "זה יותר חשש שגם אם המחנה שלנו יקבל רוב גדול בבחירות, נמצא עצמנו במצב שאין לנו את הרוב הדרוש בכנסת. טוב להיות זהירים ומבחינתו זה עדיף".

לוין הוסיף כי קיימת בעיה קשה מאוד של משילות. "גם אם אתה מקבל 30 מנדטים אתה צריך להגיע להסכמות עם שורת מפלגות שכל אחת מהן יכולה בכל דבר ובכל עניין למנוע את העברתו. אם נצליח בכך זה יגביר את ביטחוננו ביכולתנו להרכיב ממשלה אחרי הבחירות הבאות, אבל השיקול העיקרי הוא פשוט: קיבלנו מנדט וצריך לממש אותו".  

האזינו לריאיון עם יריב לוין בכאן רשת ב':

 

עם זאת הודה לוין כי הוא אינו בטוח כלל שמהלך להורדת אחוז החסימה יצליח וזאת בשל התנגדות שותפות קואליציוניות. "אני לא בטוח אם הדבר הזה יתבצע. אנחנו זקוקים להסכמת השותפות שלנו ולא כולן מוכנות למהלך הזה". כשנשאל למי כוונתו השיב לוין: "צריך לשכנע את ש"ס, את ישראל ביתנו ואת כולנו ואני לא בטוח שבבית היהודי יסכימו למהלך הזה", אמר שר התיירות.

לאחר זכייתה של נטע ברזילי אמש באירוויזיון ולקראת אירוח התחרות בשנה הבאה בירושלים נשאל לוין על ההיערכות העתידית לאירוע. הוא ציין כי האירוויזיון הוא אירוע ענק, אך ישראל הוכיחה רק לפני זמן קצר שהיא יכולה לו, כשאירחה את מירוץ האופניים - הג'ירו. "האירוע היה מאורגן למופת, ועשה לישראל שם נהדר. אנחנו מלווים כל אירוע כזה ואת הפעילות שסביבו בקמפיינים שקוראים לאנשים לא רק לראות את ישראל אלא גם לבקר בה. שברנו בשנה שעברה את מספר התיירים הנכנסים ומספר התיירים בישראל רק עולה. אין ספק שגם האירוויזיון יתרום לזה. גם באירוויזיון כמו בג'ירו הוכח שיש לנו כאן כוחות מאוד יצירתיים וכוחות עם יכולת ובעולם מעריכים את זה. כל הכבוד לנטע ברזילי ולצוות שלה".

הפופולריים