שר החוץ של טנזניה: "אין מקום להצבעה אוטומטית נגד ישראל באו"ם"

"אין מקום להצבעה אוטומטית נגד ישראל באו"ם"
אוגוסטין מאהיגה הגיע לארץ לקראת פתיחת השגרירות של ארצו: "הגשמת חלום ילדות". הוא הביע תקווה כי ישראל תפתח שגרירות בטנזניה בהקדם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ של טנזניה אוגוסטין מאהיגה
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ של טנזניה אוגוסטין מאהיגה אמר היום (ראשון) כי אין עוד מקום להצבעה אוטומטית של מדינות אפריקה נגד ישראל "בהצעות מיושנות" באו"ם. "עלינו להפסיק עם ההרגל להצביע בעד החלטה רק משום שהיא שם", אמר השר בראיון בלעדי לתכנית "השעה הבינלאומית" בכאן רשת ב', והביע תקווה כי ישראל תפתח שגרירות בדאר א-סלאם בהקדם, לאחר שארצו פתחה בשבוע שעבר שגרירות ברמת גן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שם את אפריקה בראש סדר העדיפויות. במהלך כהונתו שבר שיאי ביקורים ביבשת. בין ישראל לאפריקה יש חיבור יבשתי והקשרים עם המדינות שם נחוצים במיוחד. ישראל זקוקה לקשרים עם אפריקה כדי להתמודד עם תופעת המסתננים ומהגרי העבודה והיא זקוקה גם לסיוע אפריקני בהצבעות באו"ם. אפריקה מנגד זקוקה לידע הישראלי, להשקעות של "אומת הסטרטאפ" ולתשומת הלב של המנהיג הקרוב ביותר לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

מאהיגה אמר עוד כי ביקורו הראשון בארץ, לרגל פתיחת השגרירות, הוא בבחינת "הגשמת חלום ילדות". השגרירות הטנזנית נפתחה בעקבות בעקבות פעילות דיפלומטית להעצמת קשריה של ישראל ביבשת אפריקה. הקשרים בין ישראל לבין המדינה המוסלמית למחצה נותקו במלחמת יום הכיפורים והתחדשו בשנות ה-90, אך מאז לא החליפו המדינות שגרירים תושבים.

הפופולריים