נתניהו למדינות בעולם: "העבירו את השגרירויות לירושלים"

רה"מ למדינות בעולם: "העבירו את השגרירות לי-ם"

במשרד החוץ התקיים טקס קבלת פנים למשלחות, שהגיעו לפתיחת שגרירות ארה"ב בעיר הבירה. "טראמפ עשה היסטוריה, נהיה אסירי תודה לנצח", אמר ראש הממשלה. הוא הודה לנשיא על החלטתו להתעמת עם איראן, והתייחס גם לזכייתה של נטע ברזילי: "מי שלא רצה את ירושלים באירוויזיון – יקבל את האירוויזיון בירושלים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ נתניהו ושגריר ארה"ב בישראל פרידמן
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (ראשון) נאום בטקס קבלת הפנים למשלחות שהגיעו לפתיחת שגרירות ארצות הברית בירושלים. "אנחנו אסירי תודה. אי אפשר לבסס שלום על שקרים, יש לבססו על אמת", אמר ראש הממשלה בטקס שהתקיים במשרד החוץ ובו השתתפו בני הזוג איוונקה טראמפ וג'ארד קושנר, שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין, שרת החוץ של גואטמלה סנדרה חובל וראש המוסד יוסי כהן.

נתניהו קרא למדינות נוספות להצטרף לארצות הברית ולנהוג כמוה: "העבירו את השגרירויות כי זה הדבר הנכון לעשות. העבירו אותן כי זה מקדם את השלום. ירושלים הייתה בירת ישראל מקום המדינה ותישאר כך".

ראש הממשלה הודה לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ גם על ההחלטה להתעמת עם איראן ולפרוש מהסכם הגרעין: "ההחלטה לצאת מההסכם אומרת שהמממנת הגדולה ביותר של הטרור לא נמצאת יותר בדרכה להשיג נשק גרעיני. זה טוב לנו, לאזור ולעולם כולו".

"עם כל הכבוד ליושבים בבירות אירופה, אנחנו ראינו את התוצאות ההרסניות של ההסכם עם איראן ולכן כשהנשיא טראמפ החליט לצאת מההסכם, הוא עשה דבר טוב", עקץ נתניהו את מדינות אירופה שמתנגדות ליציאה מההסכם.


שר האוצר האמריקני אמר בטקס: "כשר האוצר אנחנו משתמשים בכלים שעומדים לרשותנו למנוע העברת כספים ואני מתחייב להשתמש בכלים אלה כדי לעצור את הטרור ולמנוע ממשטרים לממן פעילויות טרור עד שיהיה שינוי בממשל. הכלים הללו עובדים. זו הסיבה שטראמפ פרש מהסכם הגרעין. איראן לא יכולה להשיג נשק גרעיני. לא היום לא מחר לא בעוד עשור ולא לעולם. השתנו סנקציות נוספות בעבר. נמשיך לעבוד עם ישראל ובעלות בריתנו על פתרון מקיף".

הפופולריים