ארדואן: "ידי נתניהו מגואלות בדם פלסטינים", נתניהו: "האחרון שיטיף לנו"

ארדואן: "ידיו של נתניהו מגואלות בדם פלסטינים"
אחרי גירוש השגריר הישראלי מאנקרה בעקבות האירועים ברצועת בעזה, נשיא טורקיה תקף שוב וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "נתניהו עומד בראש מדינת אפרטהייד כובשת". ראש הממשלה השיב לו: "ארדואן שולח חיילים לכבוש את צפון קפריסין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ-ארדואן
צילום: צילום: אי-פי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ענה הערב (שלישי) לנשיא טורקיה, רג'פ טאיפ-ארדואן, וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "אדם ששולח אלפי חיילים טורקים לקיים את הכיבוש של צפון קפריסין ופולש לסוריה, לא יטיף לנו כשאנו מגינים על עצמנו מניסיון פלישה של חמאס". נתניהו הוסיף כי "אדם שידיו מגואלות בדם של אינספור אזרחים כורדים בטורקיה ובסוריה, הוא האחרון שיכול להטיף לנו על מוסר לחימה".

מוקדם יותר היום תקף נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, את ישראל והעומד בראשה, ואמר כי ידיו של נתניהו מגואלות בדם פלסטינים. זאת, ברקע גירוש השגריר הישראלי מטורקיה וההתדרדרות ביחסי שתי המדינות, בעקבות העימותים ברצועת עזה אתמול, שהסתיימו במעל 60 הרוגים מתפרעים פלסטינים.


"נתניהו הוא ראש ממשלה של מדינת אפרטהייד שכובשת אדמות של אנשים חסרי ישע מעל 60 שנה, תוך הפרה של החלטות האו"ם", כתב ארדואן בחשבון הטוויטר שלו. "ידיו מגואלות בדם פלסטינים והוא אינו יכול לכסות על פשעים על ידי התקפה על טורקיה. רוצה שיעור בהומניות? תקרא את עשרת הדיברות", הוסיף הנשיא הטורקי.

מוקדם יותר תקף נתניהו את ארדואן ואמר כי "הוא בין התומכים הגדולים של חמאס ומכאן שאין ספק שהוא מבין היטב בטרור ובטבח. אני מציע לו לא להטיף לנו מוסר". דבריו נתניהו הגיעו כתשובה לארדואן, שאמר כי "ישראל מבצעת טבח בפלסטינים. זו מדינת טרור".


הערב הודיעה טורקיה על גירוש השגריר הישראלי באנקרה, זאת במחאה על האירועים האחרונים ברצועת עזה. השגריר, איתן נאה, עודכן בפרטי ההחלטה הטורקית, אך משרד החוץ הישראלי טרם הגיב לדברים. מקורות במשרד החוץ הטורקי מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס, כי נאמר לשגריר ישראל באנקרה לחזור למדינתו ל"זמן מה".

אמש הודיעה טורקיה כי היא מחזירה את שגריריה מישראל ומארצות הברית. השגריר בישראל הוחזר בגלל אירועי עזה, והשגריר בוושינגטון הוחזר להתייעצות באנקרה בגלל חנוכת השגרירות האמריקנית בירושלים. בנוסף, הטורקים הכריזו על שלושה ימי אבל לאומי לזכר עשרות הפלסטינים שנהרגו בעזה.

הפופולריים