נתניהו בריאיון ל-CBS: "ניסינו אופציות פחות קטלניות בעזה – זה לא עבד"

"ניסינו אופציות פחות קטלניות בעזה וזה לא עבד"

ראש הממשלה נשאל על השימוש באש חיה נגד המפגינים ואמר: "אין צבא שהיה נוהג אחרת, במצב שבו אתה צריך להגן על הגבול שלך. חמאס דוחף את האנשים לגדר והוא האחראי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: אי-פי

בריאיון שצפוי להתפרסם מחר (רביעי) ברשת CBS האמריקנית, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאירועים בעזה ואמר: "ניסינו אופציות קטלניות פחות. זה לא עבד, ונשארנו עם האופציה הרעה".

נתניהו אמר הדברים לאחר שנשאל על השימוש באש חיה נגד פלסטינים בעזה, ועל הכמות הגדולה של ההרוגים. "אני לא חושב שיש צבא בעולם שהיה נוהג אחרת, במקרה שבו אתה צריך להגן על הגבול שלך מפני אנשים שאומרים: 'אנחנו נשמיד אותך'", אמר ראש הממשלה.

נתניהו הוסיף: "ניסינו בהתחלה ירי מתחת לברכיים, אבל זה לא עבד. כל זה היה יכול להימנע אם חמאס לא היה דוחף את האנשים לגדר. חמאס עושה זאת בכוונה והוא האחראי. הם דוחפים אזרחים, נשים וילדים לעבר הגבול בידיעה שהם ייפגעו. אנחנו מנסים לצמצמם את כמות הנפגעים, וחמאס מנסה להגדיל את כמות הנפגעים כדי להפעיל לחץ על ישראל".

כמו כן, לשכת ראש הממשלה הודיעה כי נתניהו שוחח עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל והם דנו בסוגיות אזוריות. ראש הממשלה הודה למרקל על גינוי התוקפנות האיראנית והתמיכה בזכות ישראל להגן על ריבונותה.

בנוסף, נתניהו שוחח עם נשיא צרפת עמנואל מקרון ואמר לו שישראל תשמור על האינטרסים הביטחוניים שלה. ראש הממשלה גם הדגיש בפני נשיא צרפת שאף מדינה לא הייתה מוכנה שיאיימו על ריבונותה. 

הפופולריים