המזרחן מרדכי קידר על ההסברה הישראלית: "שערורייה שאין כדוגמתה"

מרדכי קידר על ההסברה הישראלית: "שערורייה"
חוקר העולם הערבי המפורסם טען כי ישראל לא התנהלה נכון מבחינה תקשורתית באירוע טקס העברת השגרירות האמריקנית לירושלים: "תפסו אותי שמונה-תשעה עיתונאים ואמרו לי 'בוא תתראיין' כי לא היה אף ישראלי לראיין אותו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוקטור מרדכי קידר
צילום: צילום: ויקיפדיה

המזרחן דוקטור מרדכי קידר הנוהג להתראיין לכלי תקשורת ערביים, מתח היום (חמישי) ביקורת חריפה על ההסברה הישראלית בכל הקשור לבטקס העברת השגרירות האמריקנית השבוע לירושלים. בריאיון לערן זינגר בתכנית "מרחאבית" בכאן רשת ב' אמר קידר כי המדיניות הישראלית מול התקשורת הבינלאומית הייתה שערורייה.

המזרחן סיפר כי בא מיוזמתו לעמדת הכתבים הזרים בירושלים, שם המתינו עשרות כתבים מרחבי העולם. קידר אמר כי בלטו בהעדרם נציגי ההסברה הישראלית ובהם אנשי מערך ההסברה הלאומי. לדבריו, הוא התראיין מיוזמתו האישית לשמונה ערוצים כדי להביא את העמדה הציונית בעניין ירושלים.

האזינו לריאיון עם קידר:

"רק בזכות העובדה שהגעתי להתראיין בשביל הערוץ הטורקי, תפסו אותי שמונה-תשעה אחרים ואמרו לי 'בוא תתראיין כי אין פה אף ישראלי לראיין אותו', אמר קידר. הוא ציין כי במקום לא היו נציגים מלשכת העיתונות הממשלתית ולא ממטה ההסברה הלאומי. "במקרה הייתי שם, אז נתתי את העמדה הציונית לערוצים האלה. לדעתי זו שערוריה שאין כדוגמתה", הוסיף.

המזרחן אמר עוד כי "צריך להסביר באנגלית, ערבית וצרפתית. המשטרה הפנתה את כל אנשי התקשורת לאותה עמדה שמשקיפה על השגרירות. למה לא מגיע אף דובר רשמי?".

לגבי הזירה העזתית, אמר קידר כי "אני מניח שלא יתנו לעיתונאים להסתובב ליד החיילים בשטח צבאי. אבל לאותו מקום שלשם מגיעים אנשי תקשורת, לשם צריכים לבוא דוברים. אינני יודע מי הגיע, אבל אם המצב היה כמו בירושלים, אז מבחינתו המצב לא טוב".

בתגובה לדברים של ד"ר קידר, ממערך ההסברה הלאומי נמסר כי "הדברים אינם נכונים. באירוע פתיחת השגרירות היו מספר דוברים רשמיים שקיימו ראיונות לכלי התקשורת באנגלית ובערבית. במקביל הופעל מרכז תקשורת מיוחד לכתבים הזרים בלשכת העיתונות הממשלתית שם ניתנו עשרות ראיונות של דוברים ישראליים, וכן בוצעו שורת ראיונות באולפנים של הרשתות הגדולות הבינלאומיות באנגלית, ערבית ובשפות נוספות".

הפופולריים