ראש המוסד על הבאת מסמכי הגרעין מאיראן: "תענוג לגנוב מפרסים"

ראש המוסד על מסמכי הגרעין: תענוג לגנוב מפרסים

יוסי כהן התייחס למבצע במהלך לימוד תיקון ליל שבועות במודיעין, וטען כי בעקבות חשיפת המסמכים מקביליו בעולם פנו כדי לשאול איך ניתן לסייע לישראל. עוד הוא שיתף כי במהלך המבצע אמר לאחד מאנשיו שהוא "מאמין באלוהי המעברים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש המוסד, יוסי כהן
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

ראש המוסד, יוסי כהן, סיפק הלילה (ראשון) התייחסות נדירה למבצע של ארגון הביון שבו הובאו לארץ מסמכי תוכנית הגרעין של איראן. במהלך לימוד תיקון ליל שבועות שנערך במודיעין, אמר כהן על המבצע כי "זה תענוג לגנוב מפרסים".

לדבריו, לאחר פרסום המבצע והצגת המסמכים על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כהן שוחח עם מקביליו בעולם, ששאלו כיצד הם יוכלו לסייע לישראל. הוא התבדח עם הנוכחים באירוע ואמר כי השיב להם שהם יעזרו בכך שיתמכו בישראל בתחרות האירוויזיון.

כהן אמר עוד במהלך האירוע: "כל אדם צריך להאמין במשהו. אסור ליפול לייאוש". הוא שחזר כי ברגעי המתח של המבצע להבאת המסמכים מאיראן, אחד מאנשיו שאל אותו במי הוא מאמין, וזה השיב לו: "אני מאמין באלוהי המעברים".

ראש הממשלה חשף את המבצע של המוסד לפני כחודש, כשהודיע כי ישראל הצליחה להניח את ידיה על הארכיון הגרעיני הסודי של איראן. נתניהו כינס עיתונאים בקריה שבתל אביב וטען כי מהמסמכים עולה שטהראן שיקרה בנוגע לתכנית הגרעין - וכי היא פועלת להשיג פצצה גרעינית למטרות צבאיות.

בנאומו אמר נתניהו כי ישראל מחזיקה בכחצי טון של מסמכים השייכים לתכנית הגרעין האיראנית, בהם יותר מ-100,000 מסמכים סודיים של משטר האייתוללות. לדבריו, התיקים הסודיים מראים בבירור את הפעולות שאיראן עשתה כדי להשיג נשק גרעיני, ומוכיחים שאיראן "שיקרה לעולם במצח נחושה" כדי שהמעצמות יאשרו את הסכם הגרעין עמה.

הפופולריים