אחרי ארה"ב וגואטמלה: שגרירות פרגוואי עברה לירושלים

אחרי ארה"ב: שגרירות פרגוואי עברה לירושלים

ראש הממשלה הודה לנשיא פרגוואי קארטס: העברת השגרירות מייצגת את החברות בין המדינות. קארטס לריבלין: "זה המעשה הנכון לעשות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פתיחת שגרירות פרגוואי בירושלים
צילום: צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בגן הטכנולוגי במלחה שבירושלים נחנכה היום (שני) שגרירות פרגוואי במעמד נשיא פרגוואי הוראסיו קארטס וראש הממשלה בנימין נתניהו. בערב תתקיים במשרד החוץ קבלת פנים רשמית למשלחת מפרגוואי.

ראש הממשלה הודה בטקס לנשיא פרגוואי ואמר כי העברת השגרירות "מייצגת את החברות בין המדינות". נתניהו ציין כי פרגוואי עזרה ליהודים לברוח מהנאצים והבטיח כי "לעולם לא נשכח זאת".

צפו בטקס חנוכת השגרירות בירושלים:

עוד ציין נתניהו כי "פרגוואי תמכה וסייעה בהקמת מדינת ישראל, ולא נשכח גם את זה". ראש הממשלה הוסיף כי צריך לזכור שפרגוואי סירבה לשתף פעולה עם השקרים נגד ישראל. "יש לנו שיתוף פעולה גדול בין המדינות, וזה הזמן לעשות אפילו יותר", אמר נתניהו.

קארטס אמר כי העברת השגרירות מבטאת סולידריות של פרגוואי עם ישראל וכי אנחנו חולקים ערכים דומים כמו: דמוקרטיה, חופש וזכויות אדם. "אנחנו פותחים באופן רשמי את השגרירות של פרגוואי בירושלים הנצחית", אמר קארטס.

מוקדם יותר, בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין אמר נשיא פרגוואי כי "אנו שמים את הדברים במקום הנכון. אנו לא חבים לכם דבר, ואתם לא חבים לנו דבר, זהו המעשה הנכון לעשות". ריבלין הודה לקארטס: "מדינת ישראל ועם ישראל מודים לך, אדוני הנשיא, על החברות הכנה והעמוקה ועל חיזוק היחסים בין המדינות תחת הנהגתך".

במשרד החוץ הפלסטיני גינו את העברת השגרירות ואמרו כי "זהו צעד לא חוקי המשול לתוקפנות נגד העם הפלסטיני וזכויותיו". בהודעה שפורסמה נמסר כי זוהי הפרה של החלטות האו"ם וכי הפלסטינים עוקבים אחר הסוגיה במטרה להרחיב את החזית הבינלאומית נגד החלטות הממשל האמריקני בעניין ירושלים.

"יש לעמוד מול המדינות שהחליטו להעביר את השגרירויות שלהן לירושלים ולהיאבק בכך באמצעים מדיניים דיפלומטים ומשפטיים. כמו כן יש לפעול בתוך המדינות האלה ולייצר דעת קהל מקומית נגד החלטות מסוג זה", נמסר ממשרד החוץ של הפלסטינים.

הפופולריים