ארדואן: נשקול לנתק את היחסים הכלכלים והמסחריים עם ישראל

ארדואן: נשקול לנתק את יחסי המסחר עם ישראל

נשיא טורקיה אמר בביקורו בבוסניה כי ההחלטה תתקבל רק לאחר הבחירות ב-24 ביוני: "מקווה שחברי ארגון המדינות האסלאמיות יחרימו מוצרים ישראלים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ-ארדואן
צילום: צילום: אי-פי

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ-ארדואן, ממשיך להחריף את היחסים בין מדינתו וישראל על רקע הפרות הסדר האלימות סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה, בהן נהרגו עשרות מתפרעים פלסטינים עד כה, חלקם הגודל פעילי טרור. היום (שלישי) אמר הנשיא הטורקי כי ארצו "תשקול לנתק את יחסיה הכלכליים והמסחריים עם ישראל".

עם זאת, הדגיש הנשיא הטורקי כי "ההחלטה בעניין תתקבל רק אחרי הבחירות ב-24 ביוני". ארדואן אמר את הדברים לעיתונאים שהצטרפו לביקור שהוא עורך בבוסניה, שם הוא מקיים קמפיין פוליטי המיועד לאזרחים טורקים במדינה, לקראת הבחירות בטורקיה בחודש הבא. עוד אמר ארדואן כי הוא "מקווה שחברי ארגון המדינות האסלאמיות יישמו את ההחלטה להחרים מוצרים ישראלים".

אתמול אמר נשיא טורקיה בפני שגרירים כי "לא נוותר על זכויותינו בירושלים למדינה שחיה על דם, דמעות וכיבוש בעשורים האחרונים". בהודעה שהוציא משרד הנשיאות הודגש אף כי כל השגרירים הוזמנו לאירוע, ארוחת האיפטר, מלבד השגריר הישראלי.

עוד כינה ארדואן את ממשלו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, "משתף פעולה עם ישראל בביצוע טבח נגד הפלסטינים". והוסיף כי "ארצות הברית, שתומכת ברוציח תינוקות כדבריו, אינה יכולה להטיף לדמוקרטיה".

בשבוע שעבר גירשה טורקיה את השגריר הישראלי במדינה, איתן נאה, שעבר בידוק ביטחוני מחמיר בשדה התעופה באנקרה, בנוכחות כלי תקשורת טורקיים. בתגובה, משרד החוץ זימן משרד החוץ הישראלי את מספר שתיים בשגרירות הטוריקת בישראל, אומוט דניז, לשיחת נזיפה.

הפופולריים