דיווח: חמאס התחייב לשמור על הפסקת אש עם ישראל ולמנוע התקפות נגדה

דיווח: חמאס התחייב לשמור על הפסקת אש עם ישראל

על פי העיתון "אל-חיאת", לאחרונה נערכו מגעים בין חמאס לנציגי הממשל האמריקני, האו"ם, ומדינות ערביות ומערביות, במסגרתם הוסכם על קידום פרויקטים הומניטריים בעזה. העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד": מצרים תקים אזור סחר חופשי ברפיח - אם ועדה אזרחית תיקח את השליטה בעזה מחמאס
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: אי-פי

חמאס התחייב בפני מדינה ערבית לשמור על הפסקת האש ברצועת עזה ולמנוע פעולות התקפיות נגד מטרות ישראליות - כך מדווח היום (שלישי) העיתון "אל-חיאת". הדיווח נסמך על דיפלומטים מערבים ואין לו אישור ממקור אחר.

המקורות מסרו לעיתון כי מגעים שנערכו לאחרונה בין נציגי הממשל האמריקני, האו"ם, מדינות ערביות ומדינות מערביות הניבו הסכמה והבנה לגבי קידום פרויקטים הומניטריים חיוניים בעזה, באמצעות האו"ם, ובמנותק מחמאס. עוד נאמר בדיווח כי מדובר בשורה של פרויקטים בשווי 600 מיליון דולר לתקופה של חמשת החודשים הבאים.לפי הפרסום, ישראל לקוחת חלק בהבנות.

בתוך כך, העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" מדווח הוים מפי מקור פלסטיני כי מצרים חותרת להקים אזור סחר חופשי ברפיח. הפרויקט ייצא לדרך רק לאחר שוועדה אזרחית תקבל לידיה את השליטה ברצועת עזה במקום שלטון חמאס. על פי הדיווח, מדובר בחלק מתכניתו של השליח האמריקני למזחר התיכוםן, ג'ייסון גרינבלט, להקל במצוקות הכלכליות של הרצועה.

בשבת האחרון דיווח העיתון "אל-חיאת" כי הממשל האמריקני הציע למדינה ערבית שחמאס יקים מנהל אזרחי בעזה שיורכב מאישים ללא שיוך ארגוני, במטרה להזרים דרכו סיוע כספי לטובת פתרון המצוקות ההומניטריות ברצועה. דיפלומטים מערביים שצוטטו בעיתון בעילום שם אמרו כי שליחי הבית הלבן העלו את הרעיון בביקור באחת ממדינות ערב בשבועות האחרונים והוא עדיין נבחן.

הפופולריים