שגריר ארה"ב בישראל צולם ליד תמונה של הר הבית - עם בית המקדש במקום כיפת הסלע

שגריר ארה"ב צולם ליד תמונת בית מקדש בהר הבית
דיוויד פרידמן נראה מחייך כשהוא עומד סמוך לתמונה במהלך סיור בבני ברק. בשגרירות הבהירו: "פרידמן לא היה מודע, והתאכזב מכך שניצלו את ביקורו ליצור מחלוקת". הארגון שיצר את התמונה התנצל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, צולם היום (שלישי) ליד תמונה ערוכה של ירושלים, שבה נראה באזור הר הבית בית המקדש - במקום כיפת הסלע. התמונה פורסמה באתר כיכר השבת, בזמן שפרידמן ערך סיור בבני ברק ונראה מחייך כשהוא עומד על ידה.


התמונה עוררה סערה, ובשגרירות ארצות הברית בישראל מיהרו להבהיר: "השגריר פרידמן לא היה מודע לתמונה שעמדה מולו. הוא התאכזב מאוד מכך שמישהו ינצל את ביקורו בבני ברק כדי ליצור מחלוקת, ומדיניות ארה"ב ברורה לחלוטין: אנו תומכים בסטטוס קוו בחראם א-שריף, הר הבית".

ארגון אחיה, שאיש צוות מטעמו הגיש לפרידמן את התמונה התנצלו ומסרו כי "איש צוות מטעם הארגון הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת אחיה, השגרירות והשגריר. ברצוננו להודות לפרידמן ואנשי הצוות בשגרירות על המקצועיות והאדיבות שהקרינו בביקור. לצעירנו כל האירוע הועם על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון".

גם ברשות הפלסטינית הגיבו לצילום, וסעיב עריקאת מסר כי : "זוהי התנהגות חצופה, כמוה כתוקפנות על ירושלים ומי שעושה זאת מנסה להפוך את הסכסוך לסכסוך דתי באופן מובהק".

הפופולריים