קרבות ירושה ברמאללה: בפתח לוחצים על אבו מאזן להדיח את רה"מ חמדאללה

בפתח לוחצים על אבו מאזן להדיח את חמדאללה

לאחר שסומן כיורשו, גורמים בפתח טענו בפני אבו מאזן כי ראש הממשלה הפלסטיני "התחזק יתר על המידה". כעת ממתינים שם לשחרורו של יו"ר הרשות מבית החולים כדי לקבל את החלטתו בנושא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראמי חמדאללה
צילום: צילום: עיסאם רימאווי, פלאש 90

לחץ כבד מופעל מתוך הפתח על יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, להדיח את ראש הממשלה, ראמי חמדאללה, זאת לאחר שהאחרון סומן כיורש אפשרי לאבו מאזן, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.


גורמים בפתח טוענים באוזני אבו מאזן כי חמדאללה "תפס גובה" ו"התחזק יתר על המידה". נכון לעכשיו, יו"ר הרשות טרם קיבל החלטה סופית בנושא, אך גורמים פלסטינים מסרו כי הם ממתינים לצאתו של אבו מאזן מבית החולים, כדי להמשיך בהתייעצויות לגבי הדחתו של ראש הממשלה הפלסטיני.

על פי גורם פלסטיני, שלושת המועמדים האפשריים להחליף את חמדאללה, במקרה שיודח, הם: שר האוצר הפלסטיני, שוכרי בשארה, או אחד משני יועציו של אבו מאזן: מוחמד מוסטפא, וזיאד עמר.

בתחילת החודש פורסם בכאן חדשות ובתקשורת הערבית כי אבו מאזן בודק אפשרות למנות חמדאללה כיורש זמני. בנוסף, לצד הלחצים להדיח את ראש הממשלה פלסטיני, בקרב כמה בכירים בפתח דווקא מתחזקת התמיכה בחמדאללה. אותם בכירים אמרו בשיחות סגורות כי חמדאללה הנתפס נקי, ממלכתי ורחוק מהמחנאות הפנימית – יכול לשמש מפלט מקרבות הירושה הצפויים להיפתח עם לכתו של אבו מאזן, ולשמש מנהיג זמני לתקופת מעבר עד הבחירות בשטחים.

בשבוע האחרון אבו מאזן פונה כמה פעמים לבית החולים ברמאללה, כאשר ברשות דווחו פרטים סותרים לגבי מצבו הרפואי. הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית פרסמה אתמול תמונות וסרטון וידאו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, מתהלך במסדרונות בית החולים ברמאללה, כשהוא במצב טוב לכאורה.

בתיעוד נראה אבו מאזן עומד בכוחות עצמו ומבלי שהוא נתמך בידי מישהו, לבוש חלוק, מחייך, ומלווה בשני בניו יאסר וטארק. בתמונת סטילס שהפיצה לשכתו נראה יו"ר הרשות הפלסטינית יושב על כורסא ואוחז בביטאון הרשות הפלסטינית, אל-חיאת אל-ג'דידה, מגיליונו אתמול.

מנהל בית החולים ברמאללה, ד"ר סעיד סראחנה, אמר לטלוויזיה הפלסטינית כי לאחר הבדיקות הרפואיות וצילומי הרנטגן, התברר כי יש לאבו מאזן דלקת ריאות בריאה הימנית. ניתן לו הטיפול הדרוש והוא מגיב לטיפול במהרה ובדרך להחלמה. לדבריו, חל שיפור גדול במצבו.

הפופולריים