כבל לכאן רשת ב': "אוסלו מת, אין מנהיג פלסטיני שאפשר להגיע איתו לשלום"

ביקורת על תוכנית כבל: "זה קשקוש אחד גדול"

הח"כ הסביר את קריאתו לסיפוח גושי ההתיישבות ביהודה ושומרון, וטען כי מטרתה היא "שיהיה סיכוי לשלום בעוד עשור". השר לשעבר שוחט: "זה הוא קשקוש אחד גדול"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתן כבל
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאס 90

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) הסביר הבוקר (ראשון) את תוכניתו המדינית שפורסמה בסוף השבוע בעיתון "הארץ". בריאיון לתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב', אמר ח"כ כבל הוא אמר שמטרת התכנית היא למנוע מישראל להיות מדינה דו לאומית. כבל הדגיש כי "אוסלו מת. התהליך שעומד מולנו מנהיג פלסטיני שאפשר להגיע אתו לשלום – איננו".

כבל קרא לסיפוח של גושי ההתיישבות ביהודה ושומרון והחלת החוק הישראלי עליהם. בנוסף לכך להציע פיצוי לתושבים בהתנחלויות שמחוץ לגושים אלה שירצו להתפנות. כמו כן, להקפיא את הליכי התכנון והבניה בהן.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ איתן כבל:

"רובה הגדול של מפלגת העבודה מדבר כבר שנים על כך שהגושים הם חלק בלתי נפרד מכל הסכם. השלום הוא חזון. אני אומר שכל מה שהוא מעבר לגושים הוא נתון למשא ומתן. המשמעות היא שאני מבקש שכל בנייה פרטית או ציבורית מעבר לגושים תוקפא, וצה"ל ימשיך לשבת שם. כל העניין הוא שעוד עשר-עשרים שנה יהיה עוד סיכוי לשלום", אמר כבל.

כבל קיבל ביקורות משמאל על פרסום התכנית ובין השאר נטען כי הוא "אימץ את עמדות הבית היהודי". חבר הכנסת הגיב לטענות ואמר כי "אם נפתלי בנט מחר בבוקר יודיע שהוא מוכן להקפיא את כל מה שמעבר לגושים, שהוא מוכן לנהל על כך משא ומתן, ופינוי-פיצוי, אוכל לומר שהוא התפכח. המטרה שלנו זה למנוע את המשך ההתפתחות שם".

שר האוצר לשעבר אברהם (בייגה) שוחט, מוותיקי מפלגת העבודה אמר על מאמרו של כבל כי הוא "חסר ערך". בריאיון לקלמן-ליברמן הוא טען: "איתן כבל מציע משהו שהוא אחר ממפלגת העבודה, לספח את הגושים שנידונו עם הפלסטינאים. אוסלו לא הייתה טעות. הניסיון להגיע לפשרה – חיוני לקיומנו. צריך להגיע לפיוס עם הפלסטיני".

האזינו לריאיון המלא עם אברהם בייגה שוחט:

הפופולריים