איסלנד: לא שוללים את ביטול השתתפותנו באירוויזיון בישראל

"לא שוללים ביטול ההשתתפות באירוויזיון בישראל"
בכיר בשידור הציבורי במדינה אמר לכאן חדשות כי המהלך נשקל בעקבות לחץ הציבורי ועצומה, שעליה חתמו כמעט 30 אלף תושבים, הקוראת להחרים את התחרות ב-2019. החלטה סופית תתקבל רק בקיץ. בישראל חוששים שביטול של איסלנד יגרור צעד דומה של מדינות נוספות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גביע האירוויוזיון
צילום: צילום: Andres Putting

בכיר בשידור הציבורי של איסלנד אמר הערב (שני) לכאן חדשות כי איסלנד אינה שוללת את האפשרות לבטל את השתתפותה באירוויזיון שיתקיים בשנה הבאה בישראל. זאת, בעקבות הלחץ הציבורי והעצומה, שעליה חתמו עד כה כמעט 30 אלף מאזרחי איסלנד, הקוראת שלא להגיע לאירוויזיון ב-2019 בישראל. בין החותמים על העצומה נמצאים גם כמה אמנים במדינה.


למרות הדברים, הבכיר מאיסלנד הדגיש כי טרם התקבלה החלטה בנושא, וכי עדיין מוקדם לדבר על כך. לדבריו, בכל שנה מתקיימת הערכה מחודשת באשר להשתתפות בתחרות הזמר, והחלטה שכזאת לא תתקבל לפני הקיץ הקרוב.

הבכיר הגדיר את השיחה שקיים שגריר ישראל באיסלנד בסוף השבוע עם ראשי תאגיד השידור הציבורי האיסלנדי RU כשיחת נימוסין. לדבריו, "השגריר השמיע את דאגותיו ורצה לתת תמונת מצב".

בישראל חוששים כי ביטול ההשתתפות מצדה של המדינה הצפונית עלול ליצור כדור שלג שבמסגרתו יבטלו מדינות נוספות את השתתפותן בתחרות. באירלנד מתנהל בימים אלה קמפיין זהה לזה שבאיסלנד. גורם בתאגיד השידור הציבורי האירי RTE אמר כי הם אינם רואים באירוויזיון משהו פוליטי, וכרגע לחץ ציבורי הוא לא פקטור אך גם שם, יחלו הדיונים ותתקבל ההחלטה רק בחודש אוגוסט.

הפופולריים