רוסיה: "נסיגה של כוחות זרים מדרום סוריה - בהקדם האפשרי"

"נסיגת כוחות זרים מדרום סוריה - בהקדם האפשרי"

שר החוץ הרוסי קרא להאיץ את הוצאת הכוחות שאינם סוריים מהגבול עם ישראל, לאחר שהצהיר השבוע: "רק כוחות אסד צריכים להימצא באזור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סרגיי לברוב
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, הצהיר היום (רביעי) כי נסיגה של כל הכוחות הלא סוריים מגבולה הדרומי של סוריה צריכה להתרחש "בהקדם האפשרי", לדבריו. ההתבטאות של לברוב צוטטה בסוכנות הידיעות המקומית TASS. 

האמירה היום מצטרפת להתבטאות נוספת של לברוב השבוע. במסיבת עיתונאים שערך ביום שני, אמר השר הרוסי כי "רק כוחות משטר אסד צריכים להימצא בגבולה הדרומי של סוריה". לדבריו, "מלכתחילה, ההסכמה על יצירת אזור של אי הסלמה בדרום-מערב סוריה הייתה אמורה לכלול הרחקה של כלל הכוחות הלא סוריים מהשטח הזה של הרפובליקה הסורית-ערבית".


סגנו של לברוב, סרגיי ריאבקוב, ציין אתמול כי הושגה הסכמה בנוגע לקיום מפגש של נציגים מרוסיה, ארצות הברית וירדן, שבה ידונו על פירוז דרום סוריה.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ייצא היום לביקור עבודה ברוסיה, בהזמנת שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו. הפגישה בין השניים תתקיים מחר במשרד ההגנה הרוסי במוסקבה. אל שר הביטחון יצטרפו ראש אמ"ן, אלוף תמיר היימן, ראש האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון, זהר פלטי ונציגים נוספים ממערכת הביטחון.

ברקע ההתפתחויות האחרונות, מנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים, חגי צוריאל, אמר השבוע כי ישראל אופטימית סביב סיכוייה לתקוע טריז בין רוסיה לאיראן בעניין סוריה. בתדרוך לעיתונאים זרים, אמר צוריאל כי בישראל חשים שרוסיה מתוסכלת מהנוכחות האיראנית בסוריה וכי היא חוששת שהמאבקים בין ישראל לאיראן בזירה הסורית יפגעו באינטרסים של מוסקבה.

הפופולריים