משרד החוץ: הדיון על ההכרה רצח העם הארמני נדחה כדי לא לעזור לארדואן

הדיון ברצח העם הארמני נדחה: "מסייע לארדואן"

ראש הממשלה החליט לדחות את הדיון בהצעות החוק של ח"כ איציק שמולי ואמיר אוחנה עד אחרי הבחירות בטורקיה. לאחר המלצת משרד החוץ שהדיון יעזור לנשיא הטורקי להבחר שוב. ח"כ שמולי: "מדהים שהשרים שלנו שואגים כמו אריות, אך ברגע האמת בורחים כמו זבובים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארדואן בכנס בחירות
צילום: צילום: אי-פי

ועדת השרים לענייני חקיקה לא תדון הבוקר (ראשון) בהצעות החוק להכרה ברצח העם הארמני, לאחר שראש הממשלה החליט לדחות את הדיון בנושא עד לאחר הבחירות בטורקיה. ממשרד החוץ נמסר כי הוא "המליץ לראש הממשלה לדחות את הדיון משום שהדבר עלול לסייע לארדואן לנצח בבחירות". 

יוזם אחת מהצעות החוק ח"כ איציק שמולי הגיב הבוקר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' לדחייה ואמר בריאיון לאריה גולן כי "מדהים שהשרים שלנו שואגים כמו אריות, אך ברגע האמת בורחים כמו זבובים. אני מכיר ומודע ליחסים עם טורקיה, ולא חושב שהמשוואה הישירה היא ניתוק היחסים".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ איציק שמולי:

"אני לא קונה את ההסבר שמדובר בדחייה עד אחרי הבחירות", המשיך שמולי. "אין שום ספק שחלק מההתגרות בישראל מצד הסולטן הברברי באנקרה, זה חלק ממסע הבחירות שלו. אבל ישראל לא צריכה לשחק לפי החליל של ארדואן אלא לעשות את המעשה הנכון". 

בסוף החודש שעבר מליאת הכנסת אישרה באופן תקדימי לקיים דיון והצבעה בהכרה רשמית ברצח העם הארמני, ברקע המשבר עם טורקיה בגלל האירועים בעזה. ההחלטה להצביע על ההכרה התקבלה במהלך דיון בהצעה לסדר, שאינה הצעת חוק, שהגישה חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ. באופן חריג, הממשלה הודיעה אז שלא תמסור את עמדתה בנושא. 

הפופולריים