נתניהו המריא לביקור מדיני באירופה: "להעצים את הלחץ על איראן"

נתניהו המריא לאירופה: "להגביר לחץ על איראן"

ראש הממשלה אמר לפני צאתו לפגישות מדיניות עם מנהיגי גרמניה, צרפת ובריטניה, כי הוא ידון עימם במאבק בתכנית הגרעין של איראן ובהתבססותה בסוריה. דיווח ב"טיימס": ישראל העבירה לצרפת, גרמניה ובריטניה מסמכים מארכיון הגרעין האיראני
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המריא היום (שני) לביקור מדיני משולש באירופה, שם ייפגש עם מנהיגי גרמניה, צרפת ובריטניה. במהלך הביקור ידון נתניהו עם מקביליו באיום הגרעין האיראני ובהתבססות איראן בסוריה.

"אני יוצא עכשיו לביקור חשוב באירופה. אני אפגש עם שלושה מנהיגים ואעלה שם שני נושאים: איראן ואיראן", אמר ראש הממשלה טרם המראתו לברלין. "קודם כל, הצורך להמשיך את הלחץ על איראן נגד תכנית הגרעין שלה. אני מאמין שצריך להעצים את הלחץ הזה. ייתכן שבעניין הזה אין הסכמה מלאה כרגע, אבל לדעתי לאורך זמן תתגבש הבנה כזו".

נתניהו אמר כי "הנושא השני הוא בלימת התוקפנות של איראן באזור, במיוחד הניסיונות שלה להתבסס צבאית נגדנו בסוריה ולתקוף אותנו משם. בעניין הזה אני מקווה לגבש מדיניות מוסכמת".

ראש הממשלה הוסיף:  "אלה פגישות עם שלושה מנהיגים חשובים מאוד באירופה. אני חושב שזה דבר טוב שיש לי קשר אישי מאוד קרוב ומאוד טוב איתם. זה דבר חשוב למדינת ישראל. מעבר לכך גם נציין 70 שנה ליחסי ידידות ישראל וצרפת בהרבה מאוד תחומים. בתרבות, במסחר, בתיירות וכמובן גם בחדשנות, שעל כך נעשה אירוע מיוחד עם הנשיא מקרון".

נתניהו ייפגש היום עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. מחר ייפגש עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון וישתתף לצדו באירוע לכבוד שנת ה-70 למדינת ישראל. כמו כן,  נתניהו ישתתף באירוע כלכלי, בהזמנת שר האוצר של צרפת, עם ראשי חברות בכירים במשק הצרפתי, וכן ייפגש עם ראשי הקהילה היהודית בצרפת. ביום רביעי ייוועד ראש הממשלה עם ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, לצד פגישה עם שר החוץ של בריטניה בוריס ג'ונסון, ועם חברי פרלמנט בריטים.

בתוך כך, ה"טיימס" הלונדוני פרסם היום כי ישראל העבירה מסמכים מארכיון הגרעין האיראני שנתפס לצרפת, גרמניה ובריטניה. כתב העיתון, שראה חלק מהמסמכים, אמר כי "אחד מהם עסק בהעברת הסמכות בעניין העשרת האורניום למשרד ההגנה האיראני".

הפופולריים