ישראל משיקה אתר בפרסית; נתניהו: "רוצים חיים לעם האיראני"

ישראל משיקה אתר המיועד לאיראנים: "נעזור לכם"

ראש הממשלה הזמין את האוכלוסיה ברפובליקה האסלאמית להיכנס לאתר החדש, ולהנות מעצות כלכליות: "האנשים באיראן טובים והגונים, נעזור לכם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום:

ישראל משיקה אתר בפרסית שפונה לאוכלוסייה באיראן. בסרטון שהעלה היום (ראשון) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לרשתות החברתיות, הוא פנה לציבור ברפובליקה האסלאמית והציע לו להיכנס לאתר החדש.

האתר כולל עצות להתמודדות עם מצוקת המים במדינה ועצות נוספות המיועדות לשיפור חייהם של האוכלוסייה באיראן. "המשטר באיראן צועק מוות לישראל, ואנחנו - חיים לאנשי איראן", אמר נתניהו בסרטון.


בשבוע שעבר אמר נתניהו, בעת ביקורו בלונדון, כי איראן מעוניינת להביא לסוריה טילי קרקע-קרקע מדויקים וחימוש מדויק עם ראשי קרב של חצי טונה, כמו גם צוללות. בפגישתו עם ראש הממשלה, תרזה מיי, אמר נתניהו כי הבעיות בעזה מתחילות ברצון הבסיסי של איראן להשמיד את ישראל.

בשלישי האחרון נפגש נתניהו עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון. השניים דנו בארבע עיניים בהסכם הגרעין ובהתבססות איראן בסוריה. לאחר מכן מסרו את הצהרותיהם לתקשורת. נתניהו אמר למקרון כי "התנאי מקדים לשיקום סוריה הוא שאיראן תעזוב את המדינה".

"האיום הגדול ביותר על העולם הוא נשק גרעיני בידי איראן. הארכיון הגרעיני הוכיח שאיראן שיקרה לעולם על תוכנית הגרעין שלה, ואני חושב שעכשיו זה הזמן להפעיל עליה לחץ מקסימלי", אמר ראש הממשלה.

יום קודם לכן נפגש נתניהו עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. במסיבת עיתונאים משותפת בברלין חזר ראש הממשלה על הצורך של ישראל למנוע מאיראן נשק גרעיני ולעצור את התבססותה בסוריה. מרקל, שגינתה את דברי ההנהגה האיראנית, הודיעה כי השניים סיכמו על פגישת פסגה בין ישראל וגרמניה ב-4 באוקטובר.

הפופולריים