ארדן: צה"ל טעה בהתייחסות לטרור העפיפונים, עליו לשנות מדיניות

ארדן: "צה"ל טעה בהתייחסות לטרור העפיפונים"

השר לביטחון הפנים תקף בכאן רשת ב' את מדיניות הצבא כלפי עפיפוני התבערה שגורמים לדליקות בעוטף עזה, ודרש לשנות את הוראות הפתיחה באש: "לקח זמן עד שהבינו שזה לא משחק, שריפת השדות לבדה מצדיקה ירי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לביטחון הפנים וחבר הקבינט, גלעד ארדן, תקף היום (שני) בריאיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב' את מדיניות צה"ל בנושא טרור העפיפונים מרצועת עזה, ואמר כי יש לאפשר ירי לעבר מפריחיהם. 

"לקח זמן עד שהבינו בצה"ל שהעפיפונים האלה הם יותר רחוקים מלהיות משחק", אמר ארדן. לדבריו, "שריפת השדות היא דבר חמור בפני עצמו והיא לבדה מצדיקה ירי כדי למנוע את שיגור העפיפונים - ודאי היום, כשיודעים שמדובר בפצצות מעופפות. אין הבדל בין משגר טיל ורקטה לבין משגר עפיפון טרור".

בנוגע לדרישתו לפתוח באש על מפריחי העפיפונים, אמר השר ארדן כי "לא מדובר בהוראה של דרג מדיני. ההחלטה של מתי מפעילים ירי בנוהל מעצר חשוד או פתיחת באש היא של מפקדים מהשטח עד הרמה הבכירה ביותר בצה"ל".

השר לביטחון הפנים הוסיף כי "יש כאן טעות בהתייחסות לעיפיפוני טרור ואני מנסה להשפיע על הצבא בנושא הזה. הצבא עובד על פתרון כיד למנוע ולאפשר יירוט של אותם עפיפונים. הפתרון אמור להיות מוצג בשבועות הקרובים, אבל אסור לנו לחכות עד לפתרון הזה".

ארדן אמר עוד כי "הצבא הוא זה שהחליט על המדיניות והוא זה שצריך ויכול לשנות אותה. אני מצפה גם משר הביטחון להצטרף לעמדה הזו. הצבא טוען שיש קשיים משפטיים ואני לא מקבל את זה".

הפופולריים