לשכת אבו מאזן: ביקור המשלחת האמריקנית באזור – בזבוז זמן

לשכת אבו מאזן: "השיחות של קושנר – בזבוז זמן"

הדובר נביל אבו רדינה כינה את המאמץ לקדם את תוכנית השלום של טראמפ "סבבי שיחות מעורפלים"; הלילה נועדו יועצו וחתנו של נשיא ארצות הברית קושנר ושליח הנשיא למזרח התיכון גרינבלט, עם מזכ"ל האו"ם גוטרש והציגו לפניו את תכנית השלום האמריקנית ורעיונות לשיפור המצב ההומניטרי בעזה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, נביל אבו רדינה, אמר היום (שבת) כי ביקורה הצפוי של המשלחת האמריקנית לאזור לקידום תכנית שלום בין ישראל לפלסטינים, אינו אלא בזבוז זמן ונידון לכישלון. דוברו של ראש הרשות טען כי מה שנדרש מהממשל האמריקני זה להפסיק את הניסיונות לעקוף את מקורות הלגיטימציה של הפלסטינים, וכי הכתובת לעשיית שלום היא אש"ף ולא "סבבי שיחות מעורפלים שלא יביאו דבר."

יועצו וחתנו של נשיא ארצות הברית ג'ארד קושנר ושליח הנשיא למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, יבואו השבוע לאזור לדון במצב ברצועת עזה ובתכנית השלום של הנשיא דונלד טראמפ. קושנר וגרינבלט יבקרו בישראל, במצרים, בירדן, בקטאר ובסעודיה. הלילה נועדו השניים עם מזכיר האו"ם אנטוניו גוטרש והציגו לפניו את תכנית השלום האמריקנית ורעיונות לשיפור המצב ההומניטרי בעזה.

"סבב השיחות האמריקני שהחל בניו יורק ובאו"ם שואף להעביר תכנית שאין לה כל משמעות", אמר דוברו של אבו מאזן. "הדיון ברעיונות לניתוק עזה (מהגדה המערבית, דב"ש) תחת סיסמאות הומניטאריות, כל זה לא ישיג דבר בלי שתהיה מחויבות להחלטות הבינלאומיות ובלי הסכמת העם הפלסטיני ואבו מאזן". הוא הוסיף כי "עתיד השיחות כישלון גמור והדבר יביא לערעור היציבות האזורית וידחוף את האזור אל הלא נודע. יש לפעול לפי ההחלטות והחוק הבינלאומי בהתאם לפתרון שתי המדינות להקמת מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה מזרח ירושלים בגבולות 67".

הפופולריים