באונר"א מתריעים: לא נפתח את שנת הלימודים בעזה

באונר"א מתריעים: לא נפתח את שנת הלימודים בעזה

בארגון הסיוע לפליטים שנקלע למצוקה כספית מאז הקיצוץ בתקציביו מצד ארה"ב, אומרים כי 270 אלף תלמידים "עלולים למצוא עצמם ברחוב – או בבתי ספר של חמאס"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תלמידים בעזה
צילום: צילום: אי-פי

ארגון הסיוע לפליטים הפלסטינים אונר"א עלול שלא לפתוח את שנת הלימודים הקרובה באוגוסט לכ-270 אלף תלמידים בבתי הספר ברצועת עזה בשל מצוקה כלכלית, כך מתריעים בכירים בארגון. מצבו הקשה של הארגון נובע מקיצוץ בתקציבו שעשה ממשל טראמפ בשנה האחרונה.

דובר אונר"א כריס גאנס, אמר בשיחה עם כאן חדשות: "המצב בעזה הגיע לנקודת משבר. בעזה יש לנו 270 אלף תלמידים שיהיו פשוט ברחוב במקום בבתי ספר של האו"ם, ולמען האמת הם אולי יהיו בבתי ספר של חמאס, כי הם צריכים להתחנך איפה שהוא. יש לזה השלכות חמורות ביטחוניות לישראל". מסר זה הועבר גם אל גורמים דיפלומטיים, ישראליים ופלסטיניים.

הארגון נקלע למצוקה כספית מאז הקיצוץ בתקציביו בשל החלטת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. ישראל וארצות הברית מותחות ביקורת על הארגון, בטענה כי הוא מנציח את בעיית הפליטים הפלסטינים. ראש הממשלה בנימין נתניהו טען כי אונר"א צריכה לעבור מן העולם – והציע כי סוכנות האו"ם לפליטים היא שתטפל בפלסטינים.

ביום שני תתקיים בניו יורק ועידה שתעסוק בגיוס כספים לאונר"א, והאיום הזה צפוי להישמע גם שם. לא מדובר רק בהחלטה אפשרית של דחיית פתיחת שנת הלימודים – כי אין כסף לשלם למשכורות המורים, אלא גם בדחייה של משכורות נוספות לעובדי ארגון אחרים, כבר בחודש יולי הקרוב. זאת, במקביל לקיצוץ בתשלומי המשכורות של פקידי הרשות הפלסטינית ברצועת עזה.

הפופולריים