סניף הליכוד בי-ם נגד התמודדותו של אלקין לראשות העיר: לא תיאם איתנו

סניף הליכוד בי-ם נגד אלקין: לא תיאם איתנו
הסניף דורש מנתניהו שבחירת המועמד והרשימה תיעשה "בהתאם לתקנונים". השר לענייני ירושלים בתגובה: "לא מתכוון להגיב לניסיונות לנהל משא ומתן דרך התקשורת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר זאב אלקין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סניף הליכוד בירושלים פנת היום (חמישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה שבחירת מועמד המפלגה במרוץ לראשות העיר והרשימה שלו תיעשה בסניף "בהתאם לתקנונים". בסניף הליכוד מוחים על החלטתו של השר לענייני ירושלים זאב אלקין להתמודד בלי תיאום עם הסניף והמפלגה. אלקין מסר בתגובה: "לא מתכוון להגיב לניסיונות לנהל משא ומתן דרך התקשורת".

"אנו מתנגדים להנחתת מועמדים שרואים בירושלים מקפצה לתפקיד הבא ובמיוחד כאלה שתפיסת עולמם לגבי חלוקת ירושלים וגבולותיה אינם עולים בקנה אחד עם העקרונות והמצע של הליכוד כתנועה לאומית", נכתב בפנייה של הסניף.

אלקין כתב בתגובה כי הוא פועל כדי להבטיח ניצחון של נציג הליכוד ולשם כך מעוניין לייצר חזית רחבה משותפת של כל "הכוחות הציוניים בעיר". הוא הוסיף כי הציע להקים רשימה משותפת של הליכוד ושל סיעת ראש העיר היוצא ניר ברקת, שמורכבת מאנשי ליכוד בשל "טעויות של הנהלת הסניף בבחירות הקודמות, שבגללן הוא אינו מיוצג במועצת העיר".

בתגובתו של השר הובהר כי המועמדות שלו קיבלה תמיכה פומבית כמעט מכל השרים וחברי הכנסת של הליכוד ומחוגים רחבים של פעילי התנועה. "לא נגרר לניהול משא ומתן דרך השמצות פומביות ונמשיך לשאוף לאחדות למען ניצחון הליכוד", כתב אלקין.

ההערכה היא שאלקין יבקש להרכיב רשימה בעצמו ולא ישתמש ברשימת הנבחרים בסניף הליכוד בירושלים, גם אם הליכוד יכריז עליו כמועמד המפלגה. מכתב הסניף לא צפוי לשנות את ההחלטה של ראש הממשלה לתמוך באלקין, אך נראה שאת תמיכת סניף הליכוד בעיר אלקין לא צפוי לקבל בבחירות הקרובות.

הפופולריים