הפלסטינים תוקפים בחריפות: "קושנר רוצה להפיל את הרשות"

הפלסטינים תוקפים: "קושנר רוצה להפיל את הרשות"
בכיר הרשות עריקאת יצא נגד השליחים האמריקנים המקיימים פגישות באזור, לאחר שעודכן בתוצאות הפגישה שקיימו בירדן. כמו כן, דוברו של אבו מאזן אמר כי "המשך חיפוש הרעיונותתוך עקיפת ההנהגה הפלסטינית יוביל למבוי סתום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

הרשות הפלסטינית תקפה היום (שבת) בחריפות את הצוות המשא ומתן האמריקני בראשות יועצו וחתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ג'ראד קושנר, המקיים פגישות בימים אלה במדינות האזור. בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת, שביקר השבוע ביחד עם ראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג' בעמאן, והתעדכן בתוצאות ביקור המשלחת האמריקנית בירדן, אמר היום כי "המטרה היא היא להפיל את ההנהגה הפלסטינית ואת אבו מאזן".

"קושנר וגרינבלט שמעו מהערבים עמדה מאוחדת ולפיה הפתרון הוא הקמת מדינה פלסטינית בקווי 67' שבירתה מזרח ירושלים, ופתרון סוגיות הסדר הקבע לרבות ירושלים והפליטים", אמר עריקאת.

כמו כן, דוברו של אבו מאזן נביל אבו רדינה מסר כי "המשך חיפוש הרעיונות וגיבוש התכנית (האמריקנית – ג"ב) תוך עקיפת ההנהגה הפלסטינית יוביל למבוי סתום". הוא טען כי הכתובת להשגת שלום היא מקבלי ההחלטות הפלסטינים, אשר נתמכים בידי מדינות ערב, שלדבריו "הבהירו זאת בבירור למשלחת האמריקנית".

הוא הוסיף כי על הממשל האמריקני "להפסיק את החיפוש אחר חלופות מדיניות מדומות ותכניות שמטרתן לפלג את המולדת הפלסטינית, ולהבין שישנם עניינים שלא ניתן לשקול בזהב ובסיוע הומניטרי או בפתרונות מצומצמים לעימות הנמשך כבר מאה שנה".

"המשלחת האמריקנית צריכה להשתחרר מהאשליה שאפשר לזייף את ההיסטוריה ולייצר עובדות מזויפות באמצעות תמרונים מדיניים העושים נפשות לאשליות האלה", אמר.

הפלסטינים השמיעו מסרים דומים לפני שבוע, לפי הגעת השליחים לאיזור לפגישות מרובות בישראל, במצרים, בירדן, בקטאר ובסעודיה.בין היתר הם דנו ברעיונות לשיפור המצב ההומניטרי בעזה.

הפופולריים