מקורבי אבו מאזן לכאן חדשות: "קושנר נכשל במשימת התיווך"

מקורבי אבו מאזן: "קושנר נכשל במשימת התיווך"

בכיר ברשות הפלסטינית טוען כי יועצו הבכיר של טראמפ מנע בעבר פגישות בין הרשות לבין נתניהו, ודרש לתווך פגישה כזו בעצמו "בזמן המתאים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן
צילום: צילום: STR, פלאש 90

מקורבי אבו מאזן אמרו לכאן חדשות כי ג'ארד קושנר, יועצו הבכיר וחתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, נכשל במשימת התיווך ולא הצליח לגייס את העולם הערבי לצידו. בחדשות הערב פורסם היום (ראשון) כי ריאיון שהעניק קושנר לעיתון הפלסטיני "אל-קודס" העלה את חמתם של בכירי הרשות. לדבריהם, מנהיגי ערב הפנו את קושנר לדבר ישירות מול ההנהגה הפלסטינית, ולמעשה רוקנו את תכניתו מתוכן.

בתוך כך, בכיר ברשות הפלסטינית טוען כי קושנר מנע בעבר פגישות בין הרשות לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, ודרש לתווך פגישה כזו בעצמו ובזמן המתאים. "רק במשא ומתן ישיר נוכל להגיע לפתרון ובלי מעורבות אמריקנית", אמר הבכיר.


הבוקר אמר קושנר כי אם אבו מאזן מוכן לשוב למשא ומתן עם ישראל, ארצות הברית מוכנה להיות שותפה לשיחות, אך אם אין אלה פני הדברים, תפרסם וושינגטון את תכנית השלום שלה. בראיון לעיתון הפלסטיני "אל־קודס" הדגיש קושנר כי הוא "מוכן לעבוד" עם אבו מאזן. לדבריו, זה הזמן של הישראלים והפלסטינים לחזק את מנהיגותם ולהתמקד במאמצים להגיע לפתרון בלי לפחד לנסות.

קושנר אמר כי תכנית השלום האמריקנית תהיה מוכנה בקרוב, וכי הצוות האמריקני כמעט סיים את העבודה עליה. בתשובה לשאלה מה הוא חושב על דברי נביל אבו רודיינה כי ביקורם באזור הוא בזבוז של זמן אמר קושנר כי הוא סבור "שההנהגה הפלסטינית אומרת את הדברים האלה כי הם מפחדים שנשחרר את תכנית השלום שלנו והעם הפלסטיני למעשה יחבב אותה, כי זה יוביל להזדמנויות חדשות שיהיו להם חיים טובים יותר".

 

הפופולריים