הרצוג: ממליץ על לבני לתפקיד יו"ר האופוזיציה

הרצוג: ממליץ על לבני לתפקיד יו"ר האופוזיציה

יו"ר הסוכנות הנבחר אמר בריאיון לכאן רשת ב' שמדובר בחלק מהסכם הרוטציה בין המפלגות. הוא הוסיף שהוא מבין את דאגתו של אבי גבאי בנוגע לעתיד השותפות עם התנועה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק הרצוג
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר הסוכנות היהודית הנבחר, ח"כ יצחק הרצוג, הביע הבוקר (שני) את תמיכתו בכך שח"כ ציפי לבני תחליף אותו בתפקיד יו"ר האופוזיציה. בריאיון לתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' אמר הרצוג כי "ההבנה שלי הייתה עם ציפי לבני שכל אחד שמסיים או פורש מהתפקיד, השני מקבל אותו". 

האזינו לריאיון עם הרצוג:

הרצוג הסביר כי הוא מבין את הדאגה של יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, בנוגע לתפקיד. לדבריו, "אבי גבאי אומר בצדק שהוא רוצה לראות איך ממשיכים ביחד, ומה התנאים בין התנועה לבין העבודה. הוא רוצה לבחון מה המשך השותפות בין המפלגות, ולראות שזאת לא פלטפורמה רק ל'תנועה'. אני אפרוש רק בסוף יולי ונגיע לתנאים הנכונים בעניין הזה". 

יו"ר האופוזיציה היוצא הוסיף שראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין לא בירך אותו על התפקיד החדש. הוא אמר כי "אני לא עוסק בדיוק באיזו דקה הוא יצלצל. המהות היא הרבה יותר חשובה, אני לא מודד בסטופר. אמרתי שיש לנו עם ומדינה והם יותר גדולים מכל גחמה, כאב ראש או כאב לב. תהיה חובה לי ולראש הממשלה לשתף פעולה".

הרצוג נבחר אתמול פה אחד לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית. הוא יחליף בתפקיד את נתן נתן שרנסקי, שהיה יו"ר הסוכנות בתשע השנים האחרונות, וייכנס לתפקידו באוגוסט הקרוב. בחבר הנאמנים של הסוכנות אמרו כי לפני ההצבעה הופעלו עליהם לחצים מסביבתו של ראש הממשלה לדחות בחודש את ההצבעה על מינויו של חבר הכנסת לתפקיד. 

השבוע שעבר אמרו גורמים במחנה הציוני כי החלטת יו"ר העבודה, אבי גבאי, על זהות מחליפו של הרצוג כיו"ר האופוזיציה הבא, עשויה להכריע את גורל השותפות בין מפלגת העבודה לתנועה בראשות ציפי לבני. לפי הגורמים, החלטת גבאי לא למנות את לבני משמעותה הפרה של הסכם הרוטציה בין העבודה לתנועה, שנחתם ערב הבחירות. אם יעשה כן, גבאי יסתכן בפירוק המחנה הציוני.

הפופולריים