נתניהו החליט: כדי לא לפגוע באירוח האירוויזיון - תאגיד השידור לא יפוצל

נתניהו החליט: תאגיד השידור לא יפוצל
בדיון בלשכת ראש הממשלה בנושא אמר היועץ המשפטי לממשלה כי חוק הפיצול עלול לפגוע בקיום האירוויזיון בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו במשרד רה"מ
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט היום (שלישי) לבטל את פיצול תאגיד השידור הישראלי "כאן". זאת, כדי למנוע פגיעה באירוח האירוויזיון בישראל בשנה הבאה. ההחלטה התקבלה בתום התייעצות בלשכת ראש הממשלה, שבה חיווה היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, את דעתו על החוק והזהיר כי פיצול התאגיד עלול לפגוע בקיום האירוויזיון בישראל.

בדיון השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התקשורת איוב קרא, שרת התרבות והספורט מירי רגב, שר התיירות יריב לוין, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וגורמים משפטיים נוספים. בלשכת ראש הממשלה אישרו כי ההחלטה שהתקבלה בשלב זה היא לבטל לחלוטין את תיקון מספר 8 לחוק, המביא לפיצול התאגיד ולא רק לדחות את כניסתו לתוקף בשנה.

הישיבה התקיימה על רקע החששות שנשמעו מצד תאגיד השידור האירופי בנוגע לחוק, והסיכוי שהחוק יגרום להחלטה באירופה להעביר את האירווזיון מישראל. האפשרויות שנבחנו על ידי הממשלה ביטול החוק הקיים באמצעות חוק חדש, בקשה מבג"ץ להקפיא את החוק או חקיקת חוק חדש שיחל רק בעוד שנה.

יו״ר ועדת הכלכלה, ח״כ איתן כבל, שעתר לבג"ץ נגד פיצול התאגיד אמר בתגובה כי מדובר בניצחון ובהתקפלות מפוארת של נתניהו והרבה בזכותה של נטע ברזילאי". חברו לסיעה, ח"כ נחמן שי צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי על ראש הממשלה להודות לתצאגיד השידור האירופי על שחילץ אותו מהבור ששמו "פיצול תאגיד השידור"
 

הפופולריים