המשטרה מעמיקה את החקירה במרצ בחשד לזיוף טופסי התפקדות, במפלגה ביקשו לפטר את חושפת השחיתות

עובדת במרצ עמדה על סף פיטורים כי חשפה שחיתות

שי גינת, הממונה על קליטת טופסי מתפקדים חדשים במרצ, נקראה לפני שבועיים לשימוע שלפני פיטורים. במפלגה טוענים: היא הועברה תפקיד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרץ
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אתחיל בשתי כותרות שנתתי להן היום ביטוי ביומן הצהרים של אסתי פרז ברשת ב': הראשונה, המשטרה מעמיקה את חקירתה בחשדות לזיוף עשרות טופסי מתפקדים במרצ בבחירות הפנימיות לוועידה. היא כבר חקרה השבוע באזהרה את אחד החשודים בפרשה המקורב לח"כ אילן גילאון (גילאון אינו חשוד), ועתידה לחקור בקרוב אחרים.

הדיווח של מרדכי גילת ב"חצי היום" עם אסתי פרז:

השנייה: חושפת הפרשה, שי גינת, הממונה על קליטת טופסי מתפקדים חדשים במפלגה, נקראה לפני שבועיים לשימוע שלפני פיטורים במרצ. הגיעה שעת הנקמה בעובדת שהרימה קול צעקה. ההליך השערורייתי הזה בוטל רק אחרי שהצגתי ליו"ר מרצ החדשה, תמר זנדברג, שאלות קשות בנושא.

מה היה חטאה הגדול של גינת, על פי בדיקה שערכתי? אחרי מועד הגשת רשימות המתמודדים לוועידת המפלגה, הגיע אליה מקורב לח"כ גילאון ודרש בתוקף לצרף לרשימת המתפקדים המאושרת עשרות שמות מטעם גילאון. גינת סירבה. התירוץ שהיא שמעה לדרישה הזאת: את בעצמך כבר אישרת את הטפסים האלה.

אני אישרתי, תמהה, מתי בדיוק? היכן החתימה שלי?

הנה, השיב לה השליח, היא נמצאת על כל הטפסים.

או אז, כשמקורבו של ח"כ גילאון הצביע על חתימתה כביכול, היא נדהמה: החתימה שלה על הטפסים הייתה פשוט מזויפת. אלמוני או אלמוניים עשו זאת שוב ושוב, כנראה בהנחה שהבקשות יתקבלו ללא בדיקה. אבל גינת בדקה, נחשפה לתרמית הסדרתית וגרמה לשליח לחזור בו מבקשתו. הוא התאייד, אבל גינת לא עברה על כך לסדר היום: היא שיתפה בסוד את מזכ"ל מרצ מוסי רז (שהתחלף בינתיים) ושמעה ממנו שאין מנוס מהגשת תלונה במשטרה.

רז וגינת הגישו אפוא תלונה, מסרו מה שהם יודעים, ביקשו שהחשדות ייבדקו בצורה יסודית. התיק הופקד בידי משטרה מרחב הירקון, החקירה עוכבה עד לאישור הגורמים הבכירים בצמרת המשטרה, וכאשר זה ניתן לפני פחות מחודש - טיפס הטיפול מדרגה.

במרצ היו משוכנעים שהתיק ייקבר ולא נשמע ממנו יותר, עד שהצגתי היום בשידור את תגובת המשטרה: "עם קבלת התלונה והאישורים הנדרשים נפתחה חקירה שעדיין מתנהלת בימים אלה. מטבע הדברים איננו מפרטים על אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי משטרה ישראל תמשיך לחקור את התלונה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".

במילים פשוטות: לא נמרח את החקירה. מרצ אינה מעל החוק.

 מה הייתה תגובת מרצ בתשובה לשאלות שלי ושל אסתי פרז? לא הייתה החלטה לפטר את המתלוננת (שתפקידה התייתם אחרי מחשוב ההתפקדות – כך מרצ); אלא להעביר אותה לתפקיד אחר. אין קשר בין התלונה להזמנה לשימוע. כאשר אסתי פרז שאלה בתמיהה את תום כהן, ראש לשכת תמי זנדברג שנשלח למתן תגובה ברדיו, מדוע להזמין לשימוע אדם שאין כוונה לפטרו – טען האחרון ברצינות: זה נעשה גם במקרה של העברה מתפקיד לתפקיד.

עוד גרסה חסרת שחר, עוד זריית חול בעיני הציבור, עוד שקר. עם מה קינח כהן בסוף? עם הטענה שהמתלוננת קיבלה בכלל קידום במפלגה: היא שובצה באגף המוניציפלי באזור גבעתיים.    

הפופולריים