נתניהו דוחף להעברת שגרירויות פולין, צ'כיה, סלובקיה והונגריה לירושלים

נתניהו דוחף להעברת שגרירות פולין לירושלים
הפולנים נחשבים למתנגדים העיקריים למהלך, אך לאחר סיום המשבר על רקע "חוק השואה", בישראל מקווים להתקדמות. נתניהו גם נפגש עם מנהיגי המדינות בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו דוחף להעברת שגרירויות פולין, צ'כיה, סלובקיה והונגריה לירושלים, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. הפולנים נחשבים למתנגדים המרכזיים למהלך, וכעת עם סיום המשבר מולם על רקע "חוק השואה", בישראל מקווים להתקדמות בנושא השגרירויות. 

נתניהו כבר שוחח על הנושא עם מנהיגי המדינות, ואף ביקש באופן אישי מראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן לבוא לישראל בהמשך החודש כדי לפעול בנושא. מפגש מדינות וישיגראד (פולין, צ'כיה, הונגריה וסלובקיה) אמור היה להתקיים בחודשי הקיץ בישראל, אבל לפי מקור ישראלי, קיום המפגש מתעכב מכיוון שאין עדיין הסכמות בעניין.


במסיבת עיתונאים שקיים בשבוע שעבר בעקבות הודעת פולין כי תשנה את "חוק השואה", לאחר לחץ ישראלי ובינלאומי כבד, אמר נתניהו כי ישראל ניהלה מגעים חשאיים עם פולין במשך החודשים האחרונים. נתניהו הודה לדוקטור יוסף צ'חונבר, ולראש המטה לביטחון לאומי בפועל לשעבר, יעקב נגל, ואנשי משרד החוץ, שניהלו את המגעים.

"מזה חודשים אנחנו מנהלים מגעים חשאיים עם ממשלת פולין", אמר נתניהו. "אני שמח שממשלת פולין, הסיים והסנאט ביטלו את הסעיפים הפליליים שהחיל החוק בפולין. נועדתי לשם כך עם ראש ממשלת פולין, מתאוש מורביצקי", הוסיף.

הפופולריים