דובר אבו מאזן: "חוק קיזוז שכר המחבלים - הכרזת מלחמה נגד העם הפלסטיני"

אבו רודינא: "קיזוז שכר המחבלים - הכרזת מלחמה"

נביל אבו רודינא אומר כי ההחלטה שעברה אמש במליאת הכנסת פוגעת בבסיס היחסים בין הרשות הפלסטינית לישראל שהתהוו מהסכם אוסלו ועד היום. לדבריו, אם תצא החלטה זו לפועל, תאלץ הרשות הפלסטינית לקבל החלטות חשובות מכיוון שהיא מהווה קו אדום
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאן במוקטעה
צילום: צילום: פלאש 90

דוברו של יו"ר הרשות אבו מאזן, נביל אבו-רדינה, אומר היום (שלישי) כי חוק קיזוז שכר המחבלים מכספי הרשות הפלסטינית שאושר אמש בכנסת מהווה הכרזת מלחמה נגד העם הפלסטיני. לדבריו, ההחלטה פוגעת בבסיס היחסים בין הרשות הפלסטינית לישראל. יחסים שהתהוו מהסכם אוסלו ועד היום. אבו רודינא ציין כי אם החוק יצא אל הפועל, תאלץ הרשות הפלסטינית לקבל החלטות חשובות על מנת להתמודד עם ההחלטה, מכיוון שהיא מהווה קו אדום.


החוק לקיזוז כספי מחבלים מהמיסים לרשות הפלסטינית אושר אמש בקריאה שנייה ושלישית בכנסת. 87 ח"כים הצביעו בעד החוק ו-15 התנגדו לו. לפי ההצעה שאושרה של הח"כים אבי דיכטר (הליכוד) ואלעזר שטרן (יש עתיד), יקוזזו סכומי הכסף שהרשות הפלסטינית שילמה למחבלים ולבני משפחותיהם מהמיסים שישראל מעבירה לה.

חבר הכנסת איציק שמולי מהמחנה הציוני אמר בתגובה: ״על אבו מאזן להחליט לאן פניו-תמיכה בטרור ובינאום הסכסוך או חזרה לשולחן וניסיון לחדש את המשא ומתן על בסיס מתווה אמריקני שיונח בקרוב. אין סתירה בין מאבק חסר פשרות בטרור ובין הנכונות לפשרה מדינית מצד ישראל ובלתי מתקבל על הדעת שהרשות תמשיך לשלם שכר ובונוסים על רצח ישראלים חפים מפשע. החוק מוצדק ומוסרי אך אינו מבטל את העובדה שמדיניותה של ממשלת נתניהו מופקרת ומנוגדת לאינטרס הישראלי לנוכח תסריט הבלהות של מדינה דו לאומית שהולך ומתממש״.

ח"כ אמיר אוחנה, מהליכוד צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מי ששילם משכורות לשוחטיה של הדס פוגל, דפנה מאיר, שלהבת פס ורבות ורבים נוספים של אזרחי ישראל – חובה להכריז עליו מלחמה, אלא אם מוכנים לקבל את הקורבנות הבאים".

הפופולריים