ישראל סיכלה ניסיון סורי להגביל את פעילות אונדו"ף בגבול

ישראל סיכלה ניסיון סורי להגביל את כח אונדו"ף

הסיכול הישראלי נערך מאחורי הקלעים ובשיתוף פעולה עם ארצות הברית. מי שעמדה לצד סוריה ותמכה בהצעה היא רוסיה, ביחד עם איראן וקוריאה הצפונית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כח אונדוף בגבול ישראל-סוריה
צילום: צילום: פלאש 90

סוריה ניסתה להגביל את פעילות אונדו"ף בגבול עם ישראל, וביקשה לבטל תקנים בפעילות הארגון - כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

הסורים הערימו קשיים באיוש תפקידי הכוח מטעם האו"ם, המוצב בגבול ישראל-סוריה ומתמקד בתיאום ובניטור הפעילות בסוריה, ואף מנעו אשרות כניסה עבורם לתוך המדינה. בימים האחרונים העלתה סוריה הצעה רשמית לאו"ם לביטול התקנים לחלוטין. בסופו של דבר סיכלה ישראל את המהלך, בפעילות מאחורי הקלעים, ובשיתוף פעולה עם ארצות הברית. מי שעמדה לצד סוריה ותמכה בהצעה היא רוסיה, ביחד עם איראן וקוריאה הצפונית.


שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, אמר בעקבות הניסיון הסורי כי "בעוד שהמשטר הסורי ממשיך במאמציו למנוע מכוח אונדו"ף לבצע את תפקידו ולהסתיר את הנעשה בשטח, על האו"ם לפעול ככל הניתן כדי שאונדו"ף יחזור למלא את המנדט שניתן לו ולהבטיח את הביטחון באזור".

במקביל, מחר מתכוון ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לומר בביקורו במוסקבה לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, כי יש לעמוד על הסכמי הפסקת האש מ-1974, כי על הכוחות הצבאיים של איראן לצאת מסוריה, וכי ישראל מתכוונת לשמור על חופש הפעולה שלה בסוריה.

הפופולריים