נתניהו המריא למוסקווה: "מעריך את הקשר המצוין עם פוטין"

נתניהו המריא למוסקווה: "נדון על סוריה ואיראן"

ראש הממשלה אמר כי פגישתו הערב עם נשיא רוסיה צפויה לעסוק בסוריה ואיראן: "נדון על צרכי הביטחון של ישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וולדימיר פוטין
צילום: צילום: עמוס בן גרשום, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המריא לרוסיה לקראת פגישתו הערב (רביעי) במוסקווה עם הנשיא ולדימיר פוטין. עוד לפני ההמראה, אמר נתניהו כי הפגישה בין השנים תהיה "חשובה מאוד" ותעסוק בסוריה ובאיראן.


"נדון על צרכי הביטחון של ישראל", הסביר ראש הממשלה. הוא הוסיף: "אני מאוד מעריך את הקשר הישיר הבלתי אמצעי והמצוין שיש לי עם נשיא רוסיה. זה מאוד חשוב לביטחון הלאומי של מדינת ישראל". מנגד, נתניהו התעלם משאלת כאן חדשות מדוע לא ביקר בעוטף עזה ברקע השריפות מעפיפוני התבערה.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי סוריה ניסתה להגביל את פעילות אונדו"ף בגבול עם ישראל, וביקשה לבטל תקנים בפעילות הארגון. הסורים הערימו קשיים באיוש תפקידי הכוח מטעם האו"ם, המוצב בגבול ישראל-סוריה ומתמקד בתיאום ובניטור הפעילות בסוריה, ואף מנעו אשרות כניסה עבורם לתוך המדינה.

בימים האחרונים העלתה סוריה הצעה רשמית לאו"ם לביטול התקנים לחלוטין. בסופו של דבר סיכלה ישראל את המהלך, בפעילות מאחורי הקלעים, ובשיתוף פעולה עם ארצות הברית. מי שעמדה לצד סוריה ותמכה בהצעה היא רוסיה, ביחד עם איראן וקוריאה הצפונית.


שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, אמר בעקבות הניסיון הסורי כי "בעוד שהמשטר הסורי ממשיך במאמציו למנוע מכוח אונדו"ף לבצע את תפקידו ולהסתיר את הנעשה בשטח, על האו"ם לפעול ככל הניתן כדי שאונדו"ף יחזור למלא את המנדט שניתן לו ולהבטיח את הביטחון באזור".

הפגישה הערב בין נתניהו לפוטין נערכת ברקע משחקי המונדיאל המתקיימים כעת ברוסיה, ובלשכתו של ראש הממשלה הודיעו כי הוא הוזמן ביחד עם רעייתו לצפות במשחק חצי הגמר הערב בין אנגליה לקרואטיה. עוד נמסר כי הוא החליט לצרף אליו כמלווים שני ילדים הנאבקים בסרטן.

הפופולריים