בסביבת ליצמן מעריכים כי הוא לא יתפטר מהממשלה

בסביבת ליצמן מעריכים כי הוא לא יתפטר מהממשלה

על אף סערת חוק הגיוס, בסביבת סגן השר מעריכים כי הוא לא יתפטר, אם המדינה תגיש לבג"ץ בקשה לדחות את ההחלטה בנוגע לחוק. גורמים בקואליציה גם אומרים כי החלטת בג"ץ בנושא תקבע את מועד הבחירות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב ליצמן
צילום: צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

בסביבתו של סגן שר הבריאות ואיש יהדות התורה, יעקב ליצמן, מעריכים כי הוא לא יתפטר מהממשלה, אם המדינה תגיש בקשה לבג"ץ לדחות את ההחלטה בנוגע לחוק הגיוס כבר בשבוע הבא, כך דווח היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת לאחר שבתחילת השבוע אמרו בקואליציה שליצמן מתכוון להתפטר בכל מקרה.


עוד אמרו גורמים בכירים בקואליציה בתחילת השבוע כי החלטת בג"ץ על חוק הגיוס תקבע את מועד הבחירות. לדברי הגורמים, בקואליציה שואפים לקבל דחייה ממושכת מבג"ץ כדי להתמודד עם החוק.

בשבוע שעבר אישרה מליאת הכנסת בקריאה ראשונה את חוק גיוס החרדים ברוב של 63 ח"כים שהצביעו בעד מול 39 מתנגדים. רוב הח"כים החרדים בחרו להצביע נגד החוק, כפי שהודיעו מראש. לאחר אישור החוק סגן השר ליצמן, מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא אינו מוכן שחוק הגיוס יקודם במושב הכנסת הנוכחי. בליכוד טוענים, מנגד, כי אין שום מועד ריאלי אחר. בתגובה, באגודת ישראל איימו כי אם החוק יאושר, הם יפרשו מהממשלה, ובליכוד חוששים כי גם ש"ס יפרשו בעקבותיהם.

טרם אישור החוק איים ליצמן  כי אם החוק יעבור בקריאה שלישית תפרוש יהדות התורה מהממשלה. בנאום במליאת הכנסת אמר ליצמן כי "אף אחד לא חושב ולא חולם שאם לפיד תומך בחוק הזה אנחנו נתמוך בחוק הזה. צריך להגיע למצב שכל מי שרוצה ללמוד בישיבה בארץ צריך לקבל הסדר כזה, שיוכל להמשיך ללמוד ושלא יפריעו לו".

הפופולריים