יועץ לממשל הרוסי: אין לנו אינטרס ללחוץ על איראן לצאת מסוריה

יועץ לממשל הרוסי: אין אינטרס ללחוץ על איראן

יועץ משרד ההגנה הרוסי אמר לכאן חדשות כי לישראל אין מה להציע למוסקבה כדי שזו תלחץ על איראן לצאת מכל סוריה, וכי נכון לעכשיו, אין אינטרס רוסי בעניין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: קובי גדעון, פלאש 90

יועץ למשרד ההגנה הרוסי העריך היום (שני) בשיחה עם "כאן חדשות" בעניין האפשרות שרוסיה תלחץ על איראן להסיג את כל חייליה מרוסיה כי "לרוסיה אין יתרון או מה להציע כדי שאיראן תוציא את כל חייליה, ולכן לא נראית סיבה לעין שזה יקרה".

עוד מוסיף היועץ כי "לישראל אין מה להציע לרוסיה כדי שתלחץ על איראן, מכיוון שיש כבר הסכם שבו נאמר שהאיראנים יורחקו בגבול הדרומי - וכי בקרב בדרעא רואים שזה נעשה כך - ובתמורה ישראל הבטיחה לא לפגועה באינטרסים סורים". יותר ממהבטחה הזו, לטענת היועץ, "אין לישראל מה להציע".

דבריו של היועץ הרוסי מגיעים ברקע פגישתם יותר מאוחר היום של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ונשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בהלסינקי, פינלנד. בפסגה המדינית אמורים שני המנהיגים לדון בין-היתר גם בעניין הסורי. בשבועות האחרנים עלתה האפשרות לעסקה אפשרית בין טראמפ לפוטין - לפיה האמריקנים יבצעו וויתורים בכל הקשור להשתלטות הרוסית על חצי-האי קרים והיעצומים הכלכליים שהושתקו בשל כך על רוסיה, ואילו מוסקבה תלחץ בתמורה להוצאת כל האיראנים מסוריה.

הלילה דיווחה סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" כי חיל האוויר הישראלי תקף מוצב צבאי של משטר אסד ליד נמל תעופה באזור העיר חלב שבצפון המדינה. על פי הדיווח, לא היו נפגעים בתקיפה אך נזק נגרם במקום. גורם רשמי בצבא סוריה אמר לסוכנות הידיעות כי "האויב הציוני שב על ניסיונותיו הנואשים לתמוך בארגוני הטרור המובסים בדרעא וקוניטרה ותקף בטילים את אחד מהמוצבים הצבאיים שלנו בצפון שדה התעופה א-ניירב (בצפון סוריה, חלב). נגרמו נזקים בלבד".

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי התקיפה כוונה למוצבים של צבא אסד וחמושים הנאמנים לו באזור שדה התעופה, וכי דווח על פיצוצים שנשמעו שם. לפי המרכז, בתקיפה נהרגו תשעה בשורות כוחות אסד.

הפופולריים