בכיר ב"קסדות הלבנות" לכאן חדשות: מעריכים שיהיו מבצעי הצלה נוספים

בכיר בקסדות הלבנות: ייתכנו מבצעי הצלה נוספים

הבכיר בארגון, שפעיליו ובני משפחותיהם חולצו אתמול מסוריה בעזרת צה"ל, הודה לישראל על הסיוע. הוא אמר כי הארגון אינו חושש מקשירת שמו ותדמיתו לישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: אי-פי

בכיר בארגון "הקסדות הלבנות", שפעיליו ובני משפחותיהם חולצו אתמול מסוריה בעזרת צה"ל, אמר היום (שני) לכאן חדשות כי הוא מודה לישראל על הסיוע, אך ייתכן ויידרשו מבצעי הצלה של פעילים נוספים. הבכיר הוסיף כי הארגון לא חושש מקשירת שמו ותדמיתו לישראל.

"אנחנו מעריכים שיהיו מבצעים נוספים של הצלת פעילי הארגון מסוריה", אמר הבכיר. הוא הוסיף כי "הארגון שלנו לא היה בקשר עם ישראל לקראת מבצע החילוץ. לפעילים ולארגון נודע רק בליל המבצע כי ישראל היא זו שתוציא אותם משטח המדינה".

הבכיר אמר כי "הם לא היו בקשר ישיר עם ישראל, והתכנון ערך קצת יותר משבוע. יצרנו קשר עם המדינות שמסייעות לארגון הקסדות הלבנות שיעזרו להם לצאת מהאיזור. הם סידרו את שהם יצאו דרך ישראל לירדן. אנחנו לא ביקשנו מישראל עזרה – אך חברותינו עשו זאת. הערכנו שהיציאה לירדן תהיה דרך ישראל, אך לא ידענו זאת בוודאות עד הלילה האחרון. אמרו לאנשינו שיגיעו עד לנקודה מסוימת וזהו".

בנוגע לגילוי על המעורבות הישראלית, התחמק הבכיר ואמר: "במוקדם ובמאוחר זה היה נודע. אנחנו מודים לכל מדינה ולכל מוסד שעוזרים לאנשי הקסדות הלבנות, מכיוון שחייהם בסכנה". עוד אמר הגורם כי בארגון לא חוששים שהגילוי הנוכחי ישבש מבצעים בעתיד, וכי הסכנה הגדולה ביותר הוא משטר אסד.

בסוכנות הידיעות AP דווח הלילה מפי מקור המעורב במבצע החילוץ, כי חלק מהמתנדבים שנשאלו האם יהיו מוכנים לצאת באמצעות ישראל, סירבו - מחשש לסכנות שיהיו במבצע החילוץ. הלילה פורסמה הודעה רשמית מטעם הארגון שבה הם מודים למדינות מסוימות, אך ישראל לא הוזכרה בהודעה. המבצע, שהיה בלילה בין ראשון לשני, הוציא יותר מ-400 מפעילי הארגון ובני משפחותיהם מסוריה. הם הועברו לירדן ומשם יועברו, ככל-הנראה, למדינות נוספות בהן קנדה.

הפופולריים