לבני: אמרתי לגבאי - אם לא אהיה יו"ר האופוזיציה, יהיה פירוק

לבני: אמרתי לגבאי שאם לא אמונה לתפקיד, נתפצל
הח"כית, שאתמול הוחלט כי תמונה ליו"ר האופוזיציה, אמרה לכאן רשת ב': "יש שתי דרכים - מדינה מסוגרת ודתית שהולכת לסיפוח, או מדינה דמוקרטית. אנחנו נגן על הדמוקרטיה". ח"כ כבל: "לבני ראויה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לבני וגבאי במסיבת העיתונאים אתמול
צילום: צילום: פלאש 90

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) אמרה היום (שני) כי איימה על גבאי שתעזוב את המחנה הציוני, אם לא תקבל את תפקיד יו"ר האופוזיציה. בריאיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', אמרה לבני כי תפקידה החדש יהיה להגן על הדמוקרטיה.

"אמרתי לאבי גבאי - אני צריכה להיות ראש האופוזיציה. אם זה לא יקרה, יהיה פירוק, ואם זה יקרה נלך שנינו קדימה". לבני הוסיפה כי "יש תקווה להחליף את השלטו. אנחנו מחזקים את המחנה הציוני ואני מקווה שהיושבים על הגדר יצטרפו".

האזינו לריאיון

יו"ר התנועה אמרה עוד כי "בעקבות מחאת הלהט"ב, מתחזקת העובדה שאנחנו צריכים להתייצב בצד אלה שנעשה להם עוול. יש ציבור גדול שתומך בי ובעת הזאת יש שתי דרכים : מדינה מסוגרת ודתית שהולכת לסיפוח, או מדינה דמוקרטית - ואנחנו נגן על הדמוקרטיה בישראל".

אתמול הגיעו יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, וח"כ ציפי לבני, לסיכום לפיו לבני תחליף את יצחק הרצוג ותהיה יו"ר האופוזיציה. גבאי יהיה המועמד של המפלגה לראשות הממשלה לאחר שסוכם גם כי שיתוף הפעולה בין סיעות העבודה והתנועה יימשך.

"חברת הכנסת לבני מביאה לתפקיד ניסיון רב, במיוחד בנושאים המדיניים והביטחוניים, ואין לי ספק שתיצור אנרגיות חדשות באופוזיציה. אני שמח על מינויה", אמר גבאי. לבני הודתה לגבאי ואמרה: "החלטנו לחזק את המחנה הציוני כבסיס ליצירת גוש רחב ולעבוד במשותף במטרה להחליף את השלטון".

חבר הכנסת מסיעת העבודה איתן כבל גם התייחס היום למינוי לבני, ובריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן אמר: "ציפי לבני ראויה, ראויה מאוד. יש לה את היכולת להסתכל לראש הממשלה בעיניים. אין לי ספק שהבחירה שלה להיות בראש האופוזיציה תהיה כוח מניע. יש כאלו שיאמרו שכלום לא משתנה, אבל יש כאן אמירה – גם של ציפי לבני, גם של אבי גבאי.

האזינו לריאיון עם ח"כ כבל בכאן רשת ב':

"אני מקווה שנהיה במקום שנוכל לממש את כל חלקי ההסכם עם לבני והתנועה, כולל השריונים עבור. כשהיינו עם 13 מנדטים המחיר היה הרבה יותר גבוה מאשר המחיר ששילמנו בהסכם עם ציפי לבני והתנועה. היום אנחנו עם 24 מנדטים".

על האפשרות שהרמטכ"ל לשעבר בני גנץ יצטרף למפלגה אמר כבל: "אם הוא באמת יגיע אז יהיה לו מקום כי הגעתו תרים אותנו בסקרים. כרגע אני לא מנהל משא ומתן לגבי המקום שלו במפלגה, כי זה עדיין לא קורה. אני מאמין שאם הוא יבוא, הוא יבוא בזכות עצמו ולא עם רשימה משלו".

הפופולריים