סערת חוק הלאום: נתניהו מתכוון לקדם חוק שייטיב עם יוצאי צה"ל

נתניהו מתכוון לקדם חוק שייטיב עם יוצאי צה"ל

החוק זוכה להתנגדות משמעותית בקואליציה, כולל החרדים, ובאופוזיציה; רה"מ מתח ביקורת על דברי ביטן לכאן רשת ב': הדרוזים לא נמדדים במספר שלהם - אלא בתרומתם למדינת ישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנסה למזער את הנזק שיצר חוק הלאום ואומר לאנשים שנפגש איתם בנושא כי בכוונתו לקדם חוק להעדפת יוצאי צה"ל, שיעניק תמריצים למשרתים – בהם ערבים, דרוזים וצ'רקסים. החוק זוכה להתנגדות משמעותית בקואליציה, כולל החרדים, ובאופוזיציה.


ראש הממשלה עקץ גם את שותפיו לקואליציה שמתחו ביקורת על חוק הלאום ואמר כי הוא דואג לדרוזים מבחינה ערכית ומוסרית. נתניהו גם לא אהב את דבריו של ח"כ דוד ביטן בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב' השבוע ואמר כי הדרוזים לא נמדדים במספר שלהם אלא בתרומתם למדינת ישראל.

כמו כן, ראש הממשלה הבטיח היום לח"כים הדרוזים שעצם נפגש כי תקודם תכנית "שתתן ביטוי למחויבות העמוקה של המדינה לציבור הדרוזי". עם זאת, תכנית דומה אושרה כבר בשנת 2016, ולדברי גורמים בחברה הדרוזית - לא קרה הרבה מאז. ראשי העדה הדרוזית הבטיחו להגביר את צמעדי המחאה שלהם, ועצרת מחאה בכיכר רבין צפויה להיערך בשבוע הבא.


ראש העדה הדרוזית בישראל, השייח מוואפק טריף, התבטא הבוקר נגד חוק הלאום ואמר כי "זה לא צודק שלא מצאו מקום לבני העדה". טריף ציין כי הדרוזים מעריכים את ראש הממשלה בנימין נתניהו וכי הם מצפים ממנו לעזור להם לשנות את החוק. "ראש הממשלה יכול להביא לתיקון", אמר טריף לשלום קיטל ונעמה סיקולר בתכנית "קיטל וסיקולר" בכאן רשת ב'.

"לא מפריע לנו שמדינת ישראל תהיה יהודית ודמוקרטית, אבל קשה לקבל את החוק שמתעלם מבני העדה. אנחנו אזרחים נאמנים, מה שמנחם אותנו זה שבעם אנחנו מרגישים אהדה", אמר טריף וסיפר כי אתמול נפגש עם יו"ר המועצה לביטחון לאומי מאיר בן שבת וביקש שידבר עם נתניהו.

האזינו לריאיון עם טריף: 

הפופולריים