הותר לפרסום: בניו של השר פרוש חשודים בפרשת שוחד

הותר לפרסום: בניו של השר פרוש חשודים בשוחד

השניים מעורבים בפרשה שנחקרה במשך כשנתיים והפכה השבוע לגלויה. לפי החשד, במסגרת עסקת השוחד ב-2018, מועמד לראשות עיריית צפת יפרוש מהמרוץ. תמורה תמחק עיריית ביתר עילית חוב בסך 800 אלף שקלים למוסד חינוכי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר פרוש
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שני בניו של השר המכהן שעוכבו לחקירה שלשום בלהב 433 הם משה ונוחי פרוש, בניו של השר מאיר פרוש. כך הותר היום (רביעי) לפרסום. משה פרוש הוא מנכ"ל עיתון המבשר ונוחי הוא מנכ"ל הכשרות "בד"ץ אגודת ישראל".

לפי החשד השניים היו מעורבים בעסקת שוחד. במסגרתה אליעזר לזר, שהתמודד בבחירות לעיריית צפת בבחירות המוניציפליות ב-2018 יפרוש מהמירוץ. בתמורה תמחק עיריית ביתר עילית חוב בסך 800 אלף שקלים למוסד חינוכי בעיר. 

עו״ד עופר ברטל ממשרד ברטל כהן המייצג את משה ונוחי פרוש מסר: "מדובר במשא ומתן פוליטי שהיה מותנה באישור יועצים משפטיים. בהקלטה נאמר כמה פעמים באופן ברור, שכל הסכמה כפופה לאישורם - ככל שיינתן. המשא ומתן לא הסתיים, כך שמדובר בביצה שמעולם לא נולדה. אנו בטוחים שכפי שהתיק נסגר בעבר - כך ייסגר גם הפעם". 

חקירה סמויה התנהלה במשטרה יותר משנתיים ובתחילת השבוע היא הפכה לגלויה. לפי תחקיר "הארץ", גם שמו של השר פרוש עלה בפגישת השוחד בביתר עילית, ועלתה הצעה שאותו אדם יהיה ערב להסכם. אחד מבניו הטיל וטו ואמר שאביו הוא חבר כנסת ולא יחתום על שום מסמך.

הפופולריים