לאחר הפסילה: ש"ס ממנה מחליפים לדרעי

לאחר הפסילה: ש"ס ממנה מחליפים לדרעי

מיכאל מלכיאלי יכהן כממלא מקום שר הפנים, ויואב בן צור במשרד הבריאות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נאום דרעי
צילום: נאום דרעי

לאחר שבג"ץ פסל את יו"ר ש"ס אריה דרעי מלכהן בתפקיד שר, מפלגתו הודיעה היום (שלישי) על מחליפים עבורו במשרדי הבריאות והפנים. בתפקיד שר הפנים ימלא את מקומו של דרעי חבר הכנסת מיכאלי מלכיאלי ובתפקיד ממלא מקום שר הבריאות יכהן יואב בן צור.

בשבוע שעבר פסל בג"ץ את מינויו של דרעי לשר ברוב של עשרה שופטים מול אחד. הפסילה גררה הפגנת תמיכה מחוץ לביתו והגעה של גורמים פוליטיים בכירים לביתו, בהם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת אמיר אוחנה. 

השבוע פיטר נתניהו את דרעי מתפקידו בממשלה ובמקביל, נעשות בדיקה כיצד יהיה ניתן לשלב את יו"ר ש"ס בממשלה. נבדקת האפשרות למינויו כראש ממשלה חליפי, או מינויו למשקיף בקבינט שאינו שר. נתניהו נוטה לוותר על האפשרות הראשונה, שטומנת קושי פוליטי ומשפטי.

נתניהו, לוין ובכירי הקואליציה הגיעו אתמול לתמוך בדרעי בישיבת סיעת ש"ס. נתניהו אמר בה כי "אנחנו נתונים בשיטפון של תעמולה שקרית וכוזבת שהקו המרכזי שלה הוא קץ הדמוקרטיה". אבל, לדבריו, "באנו להציל את הדמוקרטיה". עוד טען נתניהו כי "חוסר האיזון בין הרשויות הוביל לתוצאה קשה שאריה דרעי לא יכהן כרגע כשר", והדגיש: "אני אומר 'כרגע' כי לא אוותר על שירותיו כשר".

הפופולריים