לראשונה מאז שנחתמו: ממשל ביידן מעוניין לקדם משמעותית את הסכמי אברהם

ארה"ב מעוניינת לקדם משמעותית את הסכמי אברהם

הנושא עלה בהרחבה בביקורו של היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב סאליבן בישראל. אחת הסיבות לשינוי בגישת האמריקנים היא שהסיכויים להסכם גרעין אפסו. גורם מדיני לכאן חדשות: "בארה"ב מעוניינים להוסיף מדינות להסכם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו סאליבן
צילום: -

בישראל מזהים כי בניגוד לעבר, בממשל ביידן מעוניינים לקדם את הסכמי אברהם בצורה משמעותית. כך פורסם היום (שישי) בהבוקר הזה בכאן רשת ב. הנושא עלה בהרחבה בפגישה המשותפת של היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'ייק סאליבן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, היועץ לביטחון לאומי צחי הנגבי, ושר החוץ אלי כהן.

אחת הסיבות לרוח החדשה במפרשי הממשל האמריקני, אם כי היא לא המרכזית שבהן, היא העובדה שהסיכויים להסכם גרעין עם איראן אפסו, ולכן האמריקנים מעוניינים לקדם באופן אקטיבי את השיתוף פעולה האזורי.

סודות השלום: מאחורי הקלעים של הסכמי אברהם | צפו בסדרת הכתבות המיוחד של כאן חדשות

גורם מדיני אמר לכאן חדשות כי "הממשל האמריקני מעוניין לקדם את הסכמי אברהם בצורה משמעותית ולהרחיב את המדינות שבהסכם". הגורם הוסיף כי כעת יתקיים נסיון למפות, יחד עם האמריקנים, את המדינות שניתן אולי לקדם עמן הסכמים.

הפרסום מגיע על רקע איתותים מצד סעודיה, שממשיכה להראות נכונות זהירה לנורמליזציה עם ישראל. אתמול אמרו גורמים סעודיים לכאן חדשות כי "אם נתניהו יושיט יד ויראה שהוא רוצה שלום עם הפלסטינים, סעודיה תיתן עשר ידיים".

הפופולריים