מעונו הפרטי של נתניהו יהפוך לרשמי?

מעונו הפרטי של נתניהו יהפוך לרשמי?

ראש הממשלה מעוניין להעסיק אנשי צוות לביתו הפרטי ברחוב עזה בירושלים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בהשבעת הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקש לגייס עובדי משק בית למעונו הפרטי, כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. במכרז שהופץ היום מבקש משרד ראש הממשלה לגייס שני עובדים במשרות אמון, כדי שיהיו אמונים על כל עבודות משק הבית "במעון הרשמי של ראש הממשלה, בהתאם לצורך ולהנחיות הממונה", כך על פי תיאור התפקיד.

עוד בתחום אחריותם של העובדים - "סיוע בהגשת כיבוד לדיירים ולאורחיהם בהתאם לצורך ולהנחיות הממונה". מעון ראש הממשלה בבלפור מושבת בשל שיפוצים - ואינו משמש את נתניהו, וכך גם לא שימש את לפיד ובנט.

כאשר נכנס בנט לתפקיד, ראש הממשלה קיבל חוות דעת משפטית לפיה ניתן להתייחס לביתו כמעון בפועל, ולכן יכול להעסיק מספר אנשי צוות. משמעות העסקת עובדים היא שביתו הפרטי של נתניהו צריך להיות מוכרז כמעון ראש הממשלה בפועל, וכך גם הוצאותיו יושתו על המדינה.

בלשכת ראש הממשלה לא השיבו לשאלה אם הכרזה כזו בוצעה, אך מקורות המעורים בנושא אמרו כי בשבוע הבא צפויה להתקיים ישיבת היגוי שתבחן את סוגיית מגוריו של ראש הממשלה בהיעדר מעון רשמי מתפקד. גורמים בסביבת רה"מ אמרו כי "לא ברור למה במשך שנה וחצי לא נעשה דבר בעניין המעון בבלפור, למעט ההריסה ולא הושלם הליך התכנון והתקצוב".

הפופולריים