השר מרגי: "אם דרעי לא בממשלה - אין ממשלה"

השר מרגי: "אם דרעי לא בממשלה - אין ממשלה"
שר הרווחה לכאן רשת ב: אין בעיה משפטית בכהונתו של דרעי כשר. זה דיון ציבורי ורה"מ יכריע • אחרי האיום: עוצר ראיונות בש"ס • נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות צפויה להודיע בימים הקרובים על הכרעת בג"ץ בנושא "חוק דרעי", שיאפשר למנותו לשר למרות שהורשע בפלילים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דרעי יעקב מרגי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הרווחה יעקב מרגי אמר היום (רביעי) בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב כי "אם אריה דרעי לא יהיה בממשלה - אין ממשלה". מרגי הוסיף בריאיון עם אסף ליברמן וקלמן ליבסקינד כי אין כל בעיה משפטית במינויו של יו"ר מפלגתו לתפקיד שר, למרות שהורשע בפלילים, שמדובר בדיון ציבורי וכי ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא שיכריע בסוגיה. בעקבות הראיון החליטו בש"ס על עוצר ראיונות.

האזינו לריאיון המלא עם שר הרווחה יעקב מרגי בכאן רשת ב

אמש חבר כנסת נוסף מש"ס התבטא בחריפות נגד בג"ץ בתייחסותו לתשובה הצפויה על העתירה. בריאיון שנתן לערוץ הכנסת אמר אברהם בצלאל כי הוא "חושב שאם בג"ץ ייפסקו ויפסלו אותו הם יורים לעצמם בראש. הם יודעים את הרגישות שמתרחשת כרגע, הם מבינים איפה הציבור נמצא. אנחנו מכירים את המחאות ורואים מה קורה ברחוב בשבועות האחרונים".

בתחילת החודש דן בג"ץ בעתירות נגד מינויו של דרעי לשר ונגד "חוק דרעי", בהרכב מורחב של 11 שופטים. היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה כתבה בעמדה שהגישה לבית המשפט כי עליו לדחות את העתירות נגד "חוק דרעי" משום שהפסיקות בעבר לא מאפשרות לו להתערב בתיקון חוק יסוד. נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות צפויה להודיע בימים הקרובים על הכרעת בג"ץ בנושא.

עם זאת, בעניין סבירות מינוי דרעי לתפקיד שר, היא כתבה כי הוא חורג באופן קיצוני ממתחם הסבירות ודינו בטלות. לדבריה, על נתניהו לבטל את מינוי דרעי לשר ולמשנה לראש הממשלה משום שדבק קלון בהרשעתו בעבירות מס. בפעם הראשונה, הייעוץ המשפטי טען בצורה רשמית כי יש קלון בעבירות המס של דרעי.

תיק דרעי | האזינו לעוד יום

הפופולריים