חבר כנסת מש"ס: "אם בג"ץ יפסול את דרעי - הם יורים לעצמם בראש"

"אם בג"ץ יפסול את דרעי - הם יורים לעצמם בראש"

חבר הכנסת אברהם בצלאל התראיין לערוץ הכנסת ואמר את הדברים על רקע ההחלטה הצפויה של בג"ץ באשר לעתירה נגד מינוי דרעי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אברהם בצלאל
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חבר כנסת מש"ס התבטא היום (שלישי) בחריפות נגד בג"ץ בתייחסותו לתשובה הצפויה על העתירה נגד מינויו של יושב ראש ש"ס לשר. בריאיון שנתן לערוץ הכנסת אמר אברהם בצלאל כי הוא "חושב שאם בג"ץ ייפסקו ויפסלו אותו הם יורים לעצמם בראש. הם יודעים את הרגישות שמתרחשת כרגע, הם מבינים איפה הציבור נמצא. אנחנו מכירים את המחאות ורואים מה קורה ברחוב בשבועות האחרונים". 

בתחילת החודש בג"ץ דן בעתירות נגד מינויו של דרעי לשר ונגד "חוק דרעי", בהרכב מורחב של 11 שופטים. היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרה מיארה כתבה בעמדה שהגישה אתמול לבית המשפט כי עליו לדחות את העתירות נגד "חוק דרעי" משום שהפסיקות בעבר לא מאפשרות לו להתערב בתיקון חוק יסוד.

תיק דרעי | האזינו לעוד יום

לדברי היועמ"שית , על ראש הממשלה בנימין נתניהו לבטל את מינוי דרעי לשר ולמשנה לראש הממשלה משום שדבק קלון בהרשעתו בעבירות מס. בפעם הראשונה, הייעוץ המשפטי טען בצורה רשמית כי יש קלון בעבירות המס של דרעי.

בתגובה לעמדת היועמ"שית, דרעי טען כי "היועצת המשפטית מאשרת בתשובתה שמעולם לא התחייבתי לפרוש מהחיים הפוליטיים לצמיתות, שלא הפרתי את הסדר הטיעון ולא הולכתי שולל את בית משפט השלום בהתפטרותי מהכנסת ה-24". לדבריו, "400 אלף מצביעי ש"ס רוצים לראות אותי שר בממשלת ישראל".

הפופולריים